Královéhradecký kraj

Hradecko: Divadelní přehlídka spěje do finále

Nechanice: Šest ochotnických spolků z Královéhradeckého kraje, šest různých představení a celý kopec zábavy. To je účet Přehlídky divadelních spolků v Nechanicích, která se pomalu blíží k závěru. V sobotu a neděli přehlídku uzavře hra Drcla loktem vo kredenc od místního Ochotnického spolku NOS. Start představení je po oba dny v 17 hodin.

Jičínsko: Přijďte na bazárek, pomozte zvířatům

Nová Paka: Bazárek, jehož výtěžek bude věnován spolku Místo, který v Nové Pace provozuje psí a kočičí útulek, pořádá už tradičně Dům dětí a mládeže Stonožka. Oblečení, obuv, knihy, sportovní a domácí potřeby, bytový textil, to vše se přijímá od středy 2. března v sídle Stonožky v Nové Pace. Samotný bazárek se uskuteční v sobotu od 9 do 17 hodin. Odpoledne budou pro děti i dospělé probíhat výtvarné dílny a po celý den bude připraveno občerstvení. Pomoct opuštěným zvířatům můžete i vy.

Ples hořických chovatelů

Hořice – V pořadí 21. ples hořických chovatelů se chystá na sobotu 5. března od 20 hodin v sále Domu kultury Koruna. K poslechu a tanci hraje hudební skupina Servis Vokap pana Vobořila.Bohatá chovatelská tombola je samozřejmostí! Předprodej místenkových vstupenek je v Trafice M + P u pana Salaby ( dříve Šmaspol ).

Dračí show s Míšou

Jičín - Již tuto sobotu si všechny děti z Jičína a okolí mohou zadovádět s Míšou Růžičkovou, kterou netřeba představovat, protože její pořady určitě znáte z televize. A zazpívat a zatančit si s ní naživo, to bude panečku něco! Dračí show s Míšou Růžičkovou začíná v 15 hodin v Masarykově divadle, vstupné 120 Kč, děti do 2 let zdarma. Předprodej v Městském informačním centru na Valdštejnově náměstí v Jičíně.   

Náchodsko: Ornitologové budou uklízet

Josefov: Česká společnost ornitologická společně s Českým svazem ochránců přírody pořádají v sobotu jarní brigádu na úklid Ornitologického parku Josefovské louky a pozorování severských ptačích hostů. V areálu parku se bude uklízet v ptačích domcích a pálit větve. Dále je připraveno slavnostní otevírání stavidel a josefovské ekošpízy. Sraz je v devět hodin ráno  u vstupního areálu u Starého Plesu.

Hejtmánkovice: Veselý masopustní průvod maškar vyrazí v sobotu v osm hodin ráno na rozpustilý pochod obcí za doprovodu hudby a zpěvu. Sraz je na nádvoří Šolcovny.  Nezapomeňte si vzír s sebou masky a přiměřené oblečení!

Jaroměř: Oslavit Mezinárodní den žen s moderátorem Karlem Sladkým a jeho hosty můžete v sobotu od patnácti  hodin  v Městském muzeu v Jaroměři. Čeká vás zábavný podvečer plný překvapení, zpěvu a hudby. Hlavním hostem bude spisovatelka a básnířka Jaroslava Pechová. Pro každou ženu je při této příležitosti připraven malý dárek.

Rychnovsko: Marta II bude hostit evropský freestyle

Deštné v Orlických horách: Od čtvrtka do neděle se v lyžařském areálu Marta II sejdou ti nejlepší machři, aby se utkali v největším freestyle lyžařském závodu ve střední Evropě. Deset metrů vysokou pevnost vyzvou první odvážlivci již ve čtvrtek. Na programu Excelent Soldiers 2016 bude i páteční zahajovací párty s DJs NobodyListen, NETSKY a N'zym. Na sobotní večer je nachystán netradiční týmový závod DELL Mission, kdy na pevnost najíždí tři rideři najednou a postarají se tak o dechberoucí výkony. Neděle bude dnem velkého finále. Po ranních trénincích bude odpoledne na programu kvalifikace, při níž se přes pevnost už naostro proletí nejlepší čeští freeskieři, kteří vyzvou na souboj zbytek světa. Na vyhlášení výsledků se můžete těšit v neděli od devatenácti hodin přímo na svahu.

Kostelec nad Orlicí: Sbor dobrovolných hasičů Kostelec nad Orlicí - město vás srdečně zve na tradiční hasičský ples s večerním překvapením. Na Rabštejně bude k poslechu a tanci hrát skupina SONG. Přijďte strávit příjemný páteční večer ve víru tance s dobrovolnými hasiči. Ples začíná ve dvacet hodin.

Trutnovsko: Morany už brzy skončí v řece

Trutnov: Rychle se blíží doba vyhánění zimy, třeba Morenou, Mařenou, Moranou, Smrtkou či Smrtholkou. Proto se zítra děti mohou zúčastnit výtvarné dílny, ve které figury ze slámy, ozdobené cáry látek, vyrobí. A na Smrtnou neděli je pak hodí do řeky Úpy, jak je tu zvykem. Dílna začíná od 15 hodin v Uffu, základní materiál bude zajištěn, lze si ale donést i vlastní zdobení.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Trampské jaro v divadle: Chrpa, Stráníci, Pouta

Chrudim: V sobotu v 9 hodin začíná v jídelně zemědělské školy přednáška Evžena Kůse pro studenty, absolventy a veřejnost nazvaná ZOO v 21. století - záchrana zvířat divokých i hospodářských.

Chrudim: Trampské jaro 2016 je na programu v sobotu od 19 hodin v Divadle Karla Pippicha. Můžete se těšit na hudební skupiny Chrpa, Stráníci z Českého Jiřetína a Pouta z Pardubic.

Orlickoústecko: Hledání Stromoucha pošestnácté

Lanšperk: Tradiční turistický pochod Hledání Stromoucha se uskuteční už pošestnácté! Startuje se v sobotu od 7 do 10 hodin a účastníci si mohou vybrat z pěti tras - nejkratší měří 10 kilometrů, ta nejdelší z Ústí nad Orlicí přes Lanšperk, Letohrad a Žamberk a zpět do Ústí měří 50 kilometrů. Start je v Pivnici U Skoby a účastníci se mohou těšit na perníčky, účastnické listy, turistické vizitky a krásnou přírodu.

Pardubicko: Ready Kirken slaví 20 let existence

Pardubice: Populární poprocková skupina Ready Kirken si připomene 20 let své existence. Výročí oslaví koncertem v pardubickém hudebním klubu Hobe Music Hall v sobotu 5. března od 19 hodin. Kapela vznikla v roce 1996, její složení se od té doby několikrát změnilo. Nejvýraznější změna nastala, když kapelu opustil v roce 2006 Michal Hrůza.

Svitavsko: Pátek v Poličce: Alkehol

Polička: Skupina Alkehol patřila mezi populární rockové formace 90. let. Teď se parta vyznávající bigbít  chystá koncertovat v poličském Divadelním klubu, kam se vydá už v pátek. Od 20 hodin tu nabídne své největší hity, skladby „posbírané" během své dlouholeté kariéry i současné písničky, které hraje v posledních letech s příchodem nové desky.

Svitavy: V sobotu v Městském muzeu a galerii ve Svitavách proběhne setkání výstavníků - amatérů různých žánrů a věku. Proběhne také diskuze s odborným lektorem nad přinesenými díly. Součástí tohoto dne je i diskuze a výběr prací na výstavu Přehlídka 2016. Pokud máte rádi výtvarné činnosti nebo se jimi zabýváte tato akce bude pro vás velmi zajímavá. Na výstavu přijede malíř, pedagog a spisovatel Petr Kmošek. Setkání začíná v sobotu v deset hodin dopoledne.