Královéhradecký kraj

Jičínsko: Masopustní zábava i western

Drštěkryje: SDH Drštěkryje pořádá v sobotu masopustní průvod. Sraz je u pastoušky Drštěkryje ve 13 hodin. Průvod projde přes Drštěkryje, Betlém a Všeliby. Zakončen bude v hospůdce na Samšině.

Veliš: Vesnice v Českém ráji trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Carverou, který vesničany připraví o většinu sklizně a krásné ženy. Moudrý stařec požádá o pomoc skupinu westermanů, kteří mistrně ovládají nůž, tomahawk, luk, honácký bič, pálení a pití kořalky. Bandy se utkají v sobotu od 9 do 21 hodin v Taverně Veliš o nejlepšího vrhače v hodu nožem, tomahawkem a střelbě z luku bez mířidel.

Sobotka: Městské kulturní středisko Sobotka zve všechny příznivce tance a dobré zábavy na městský ples, který se uskuteční v sobotu od 20 hodin v sokolovně v Sobotce. Plesem provede moderátor a diskžokej Zdeněk Vranovský, hrát bude CAROLINA BEND a Dance party 80. a 90. let. O předtančení se postará Taneční a pohybová škola ILMA Turnov.

Hradecko: Další příval svatební inspirace v Hradci

Hradec Králové: Chystáte svatbu a nevíte, kde načerpat potřebnou inspiraci, zjistit důležité detaily k obřadu nebo získat kontakty na zkušené cukráře či fotografy? Pak právě pro vás chystá OC Futurum v Hradci jednodenní svatební veletrh. Začátek je naplánován na devátou hodinu a těšit se můžete na přehlídky svatebních šatů, kadeřnickou show či fotokoutek.

Náchodsko: Masopustní veselice, dětský karneval i reprezentační ples

Hronov: Společenský klub Pohoda zve širokou veřejnost, mladé i starší, malé i velké na Masopustní veselici, která se za doprovodu hudby, zpěvu s dobrým jídlem a pitím koná tuto sobotu. Sraz účastníků je ve 13 hodin před divadlem, následuje průvod městem a ukázky masopustních zvyků. Poté v 15 hodin vypukne hlavní taneční masopustní veselice v sále Josefa Čapka. Za velkého pláče a žalování bude pochována basa. Součástí veselice bude vystoupení Bábinek z TJ Sokol Hronov. K tanci a masopustnímu veselí bude hrát hudební skupina Modeus z Hronova. Všechny masky jsou vřele vítány.

Náchod: Reprezentační ples města Náchod a pivovaru Primátor se uskuteční v sobotu 21. února ve 20 hodin v sále Městského divadla. Na programu je předtančení tanečního klubu Takt, vystoupení mažoretek Mona, předání cen Kulturní a sportovní nadace města, či vystoupení Milušky Voborníkové, Daniely Šinkorové a Martina Chodúra. K tanci a poslechu hraje skupina Stanekmusic.

Česká Skalice: Členové divadelního souboru Maska při TJ Sokol pořádají v sobotu od 14.30 hodin ve velkém sále sokolovny Dětský karneval. K tanci a poslechu bude hrát DJ Fugas.

Rychnovsko: Dobrušští Ledoborci

Dobruška: V neděli pořádají Dobrušští Ledoborci 1. propagační plavání v ledové vodě. Přijďte je podpořit svou účastí a sobě zpříjemnit nedělní odpoledne. Od 15 hodin proběhne na náměstí F. L. Věka koupání v mobilním bazénu.

Dobruška: Milovníci tance  by si neměli nechat ujít 15. ročník Divadelního plesu na téma Kdo si hraje, nestárne. Ples se bude konat v pátek od 20 hodin v Kulturním domě.

Trutnovsko: Lyžníky čeká trojboj, děti a rodiče Uffokousky

Žacléř: Příznivci lyžování z dob dávno minulých mají dostaveníčko tuto sobotu v Žacléři. Třetí ročník Historického trojboje na ski začne na louce pod Polákem ve 13 hodin. Účastníky čeká běh klasický asi na jeden kilometr, slalom a skok prostý, daleký. Akci pořádá Spolek lyžců při Městském muzeu a každý z aktérů musí splňovat několik podmínek. Například lyže musí být celodřevěné, vázání historické, hole dřevěné či bambusové, kroužky dřevěné, bambusové nebo kovové. Požadováno je i historické oblečení. V tomto případě jsou povoleny repliky.

Trutnov: Děti i rodiče si mohou na nedělní odpoledne naplánovat cestu do společenského centra Uffo. V rámci rodinného programu Uffokousky tu bude možné od 15 a 17 hodin zhlédnout pohádku Bačkůrky a stará botičkárna. Poetický příběh opuštěných  Bačkůrek je určený dětem od pěti let. Hudebně-vizuální představení doprovázejí živí muzikanti.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Dívčí válka

Bítovany: V restauraci a penzionu U Nováků se můžete v sobotu od 18 hodin těšit na divadelní představení Dívčí válka v podání Divadelního spolku J. N. Štěpánka z Chrudimi.

Ležáky: Ležácké podvečery pokračují. V pátek od 18 hodin začíná pořad Šunen Romale – Poslyšte Romové – převzaté představení divadla Viola.

Míčov: V sobotu od 13 hodin jste zváni na maškarní průvod obcemi Míčov a Sušice. Večer od 20 hodin následuje taneční zábava se skupinou Punc.

Orlickoústecko: Králický karneval

Králíky: Už 55. pokračování v pátek napíše Králický karneval, tentokrát na téma řemesla a zaměstnání. V 10 hodin začne karnevalový jarmark na Velkém náměstí. V 19 hodin bude následovat slavnostní zahájení a ohňostroj a pak karnevalové veselí po místních provozovnách. O zábavu se postará skupina Gremlins. V sobotu ve 14 hodin pak vypukne dětský karneval a ve 20 hodin taneční zábava.

Pardubicko: Kejklíř z Lublinu

Pardubice: Další premiéru chystá Východočeské divadlo. Diváci se v sobotu  od 19 hodin mohou těšit na dramatizaci známého románu Kejklíř z Lublinu. Jde o drama o nádheře snů, neodolatelnosti dravé touhy. V režii  režiséra Mariána Pecka se v hlavní roli představí Martin Mejzlík.

Pardubice: Mezinárodní den průvodců je v sobotu v plánu na pardubickém zámku. Pro účastníky je připravena i komentovaná prohlídka.

Svitavsko: Vyzkouší si práci animátorů

Městečko Trnávka: V sobotu pořádá občanské sdružení Trnka Dílnu animace pro děti i dospělé v prostorách Obecního domu. Za pomocí různých výtvarných technik budou účastníci animovat klipy.

Svitavy: Klub pejskařů pozitivního tréninku zve majitele čtvernohých miláčků na svižnou sobotní společnou procházku. Trasa je šest kilometrů dlouhá. Vycházíme od Dolního rybníka ve 14 hodin.