Královéhradecký kraj

Jičínsko: Rej masek s požehnáním

Jičín/Sedličky - Po slavnostním starostovském požehnání v neděli ve 13 hodin u Valdické brány se masopustní průvod s pochodovou kapelou Šlauch band vydá lipovou alejí do lodžie. Zde okolo 14. hodiny vypukne fantaskní masopustní rej se zvířecími bytostmi, hodováním, hudbou a tancem. Akci předchází v pátek 13. února dílna na výrobu masopustních masek, která se od 14 do 18 hodin uskuteční v budově jičínského K-klubu v ulici Smiřických.

Tradiční masopust

Chodovice – V Chodovicích bude průvod maškar zahájen v sobotu 14. února ve 14.30 hodin u kostela sv. Bartoloměje. Trasa průvodu: kostel náves v Chodovicích náves v Holovousích „zahumení" Hostinec U Krejčů, kde bude pokračovat zábava s živou hudbou. Maškary obdarují každého, kdo je na cestě pohostí. Večerní taneční zábava začne od 19 hodin v Hostinci U Krejčů. Diskotéka s Dj, maškary vstup zdarma, soutěž o nejlepší masku.

Hudební Rock session

Hořice – Hudební Rock session vypukne v Domě kultury Koruna v sobotu 14. února od 18. hodiny a potrvá do časných ranních hodin. První kapela Region band (mladý rock Hořice) nastoupí nejpozději v 19 hodin. O půl hodiny později zahraje Obelisk (big beat Hořice), od 21 hodin potěší své fanoušky Zamčená hlava (rock – rock alternative Hořice), která slaví 5 let existence. Z Prahy dorazí Houpací kůň (heavy rock) a o půl dvanácté vtrhne na jeviště Furt Fajn (rock – rock z České Skalice. Vstupné činí 100 Kč, časy jsou pouze orientační.

Hradecko: Petr Iljič Čajkovskij na plátně Bio Central

Hradec Králové: Ne jednu, ale rovnou dvě opery si diváci mohou užít v sobotu od 18.15 hodin v přímém přenosu z Metropolitní opery v New Yorku. V hlavním sále a v HD kvalitě je promítne kino Bio Central. Méně známou romantickou pohádku Jolanta a dramatický Modrovousův hrad složil ruský hudební skladatel Petr Iljič Čajkovskij. Obě díla bude řídit dirigent Valerij Gergiev.

Náchodsko: Pojďte rýžovat. Zlato čeká jenom na vás

Náchod: Recesní zlatokopecké a zálesácké putování dvojic a rodin Klondike se uskuteční v sobotu od 10 hodin. Připraveny jsou netradiční soutěže, například rýžování zlata, chytání bizona, stříleni z luku a kuše, loveni mustangů a další. Přihlášky se podávají do 9.30 hodin před budovou Déčka. S sebou si vezměte: v případě sněhu sáňky či pekáč, rýžovací pánev a váček na zlato a stylové oblečení zálesáka. Na účastníky čeká občerstvení a zálesácké odměny. Večer od 20 hodin začíná v restauraci Vatikán Country bál plný hudby, tance, zábavy a soutěží. Vstupenky jsou slosovatelné.

Nové Město nad Metují: O víkendu vždy od 9 do 16 hodin se na novoměstském zámku koná svatební Valentýnská výstava. Vystaveny budou nejen svatební garderoby a doplňky, ale i kytice, prsteny, bižuterie a vlasové ozdoby, oznámení, dorty, fotografie a mnoho dalšího. Připraveny budou rady od profesionálů, ukázky líčení a slavnostních účesů nebo expozice svatebních tabulí. Mimořádně bude zpřístupněno první i druhé patro zámku a svatební apartmá. Čeká vás také dražba svatebních kytic a dortů i příjemné sladké občerstvení. Součástí výstavy budou módní přehlídky ve velkém sále, a to v 10 a ve 14 hodin.

Rychnovsko: Masopust přijde i do Orlického Záhoří

Kostelec nad Orlicí: Dům dětí a mládeže a Sdružený klub Rabštejn v Kostelci nad Orlicí zvou děti i dospěláky na Dětský karneval, který se uskuteční v neděli od 14 hodin ve Sdruženém klubu Rabštejn. Zábavné odpoledne pro děti bude plné tance, her a soutěží. Součástí bude ocenění masek a tombola.

Dobruška: Další z plesů letošní sezony pořádá Oddíl národní házené Sokol Dobruška. Osmnáctý Házenkářský ples aneb Slavíme Valentýna pěkně zvesela se koná v sobotu ve 20 hodin v kulturním zařízení. K tanci zahraje skupina SONG z Kostelce nad Orlicí. Nebude chybět předtančení a tombola.

Orlické Záhoří: Období masopustů je tady, tak neváhejte a přijďte si zpříjemnit sobotní odpoledne. Od 14 hodin bude obcí procházet masopustní průvod, na něj naváže ochutnávka zabijačkových specialit a další lidové tradice za doprovodu živé hudby. Kdo dorazí v masce, má účast i zabijačkové dobroty zdarma.

Trutnovsko: Valentýn přeje dobrým skutkům

Vrchlabí: Svátek svatého Valentýna přeje nejenom všem zamilovaným, ale i dobrým skutkům ve Vrchlabí. Společnost Partners na sobotu připravila 2. ročník charitativního plesu v KD Střelnice. Tentokrát výtěžek poputuje na podporu neziskové organizace mateřské centrum Kopretina. K tanci a poslechu zahraje vrchlabská kapela Vacancy a závěrečné hodiny roztančí DJ.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Smolné datum bude plné tance a zábavy

Třemošnice: V pátek 13. února 2015 ve 20 hodin začíná v kulturním domě druhý ples recesistů aneb Smolné datum plné zábavy. K tanci i poslechu zahrají Mokrý banditi, o předtančení se postará skupina Rasputin, v programu se můžete těšit třeba na houslového virtuoza Tomáše Zápecu nebo na sólistu Milana „Gotta" Fialu.

Orlickoústecko: Průvod Lanškrounem povede král neřesti

Lanškroun: Ulice města ožijí v sobotu masopustním průvodem. Vydá se ve 12.30 ze zámeckého nádvoří, do čela masek se postaví král neřesti a obžerství Bakchus se svou milou. Program bude pokračovat od 14 hodin na nádvoří zámku předáním klíče starostou města, představením masopustních masek a kulturními vystoupeními. Chybět nebude ani masopustní jarmark.

Pardubicko: Víkend ve znamení svatého Valentýna

Pardubice: Oslavte svátek svatého Valentýna už v pátek! V music clubu a diskotéce Cubana Baru Hany startuje program od 21 hodin, o hudbu se postará dvojice Dj Pegas a DJane Selene.

Pardubice: V sobotu si svátek zamilovaných mohou diváci užít s Holkami z kalendáře. Na prknech Východočeského divadla se objeví obyčejné ženy, které se na čas staly celebritami. Představení začíná v 18 hodin.

Svitavsko: Přijďte ochutnat koblížky i prdelačku

Sebranice: V sobotu se u kapličky na Pohoře konají masopustní hody. Od 11 hodin budou připraveny zabijačkové dobroty. Návštěvníci za rozumný peníz ochutnají prdelačku, mozeček, jitrnice, jelita, tlačenku a jiné. Žízeň zaženou pivkem, štamprličkou nebo grogem. K mání budou i pravé masopustní koblížky. Odpoledne přijdou všechny  pobavit a rozveselit roztodivné masky a pro dobrou náladu zahraje venkovská kapela.