Igráček čeká v hořickém muzeu až do konce května
(Do 31. května, Hořice):
Ve Štorchově síni Městského muzea v Hořicích je nainstalovaná výstava Fenomén Igráček. Paradoxně v den, kdy byla expozice připravená k otevření, byla vyhlášená koronavirová karanténa. Naštěstí je přehlídka slavných figurek, která potěší především děti a jejich rodiče, k vidění v prodlouženém termínu do konce května.

Památník K. V. Raise zve na výstavu folklorních perníků
(do 5. července, Lázně Bělohrad):
V Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohrad můžete navštívit výstavu s názvem Pod Zvičinou louky. Perníky s folklorní tématikou tady vystavuje Dana Holmanová. Expozice je otevřená v úterý, čtvrtek a v sobotu od 9 do 12 hodin a od 14 do 16 hodin, v neděli od 14 do 16 hodin. Současně můžete navštívit také stálou expozici K. V. Raise.

Nedělní koncerty v Hořicích budou, zahájí v červnu
(od 7. června, Hořice):
Nejen obyvatelé Hořic se mohou i letos těšit na oblíbené koncerty. V neděli 7. června vystoupí studentský pop-rockový orchestr Regioband, o týden později zahrají hořičtí swingaři Acoustic Band, 21. června přijede z Nové Paky Podkrkonošská dechovka a 28. června sérii koncertů ukončí výborný swingový orchestr Big Band Dvorský ze Dvora Králové nad Labem. Všechny koncerty začínají tak jako vždy v 15.00 hodin a vstup je volný.