Zajímavé povídání o aktivním životě

Povídání o cestě životem za zdravím s jičínským masérem a terapeutem Petrem Švecem proběhne ve čtvrtek od 15 hodin v jičínské knihovně. Přednáška Slunce svítí na každého je součástí aktivit Klubu aktivních seniorů, ale přijít na ní může kdokoliv.

Pozorování polostínového zatmění Měsíce

pátek 10. ledna od 19 do 21 hodin, hvězdárna Jičín: Úkaz částečného zatmění Měsíce proběhne nad naším obzorem v pátek mezi 18.08 a 22.12 hodin. Nejvýraznější i okem viditelné bude ve svém maximu ve 20.10, kdy se Měsíc přiblíží shora k plnému zemskému stínu na nejmenší vzdálenost. Potmavnutí budeme sledovat na té části měsíčního kotouče, kde nejsou tmavá měsíční moře a zatmění tak bude kontrastnější. Pro pozorování bude otevřena také jičínské hvězdárna, tak snad bude přát počasí. Vstupné dobrovolné.

Slovenská výtvarnice Katanari se představí v Lodžii

pátek 10. ledna od 20 hodin, Valdštejnská lodžie: Ostrov Domov je magické miniaturní snové představení složené z krátkých příběhů o hledání domova a o odlišných cestách, které k němu vedou. Na závěr si diváci mohou sáhnout na viděné loutky a předměty a z představení se stává kabinet Kuriozit. Intimní objektové představení slovenské výtvarnice kombinující storytelling, objektové divadlo, loutky, pop-up s prvky výtvarné instalace. Pozor, omezená kapacita sálu. Rezervace provádějte na rezervace@valdstejnskalodzie.cz nebo na telefonu 733 746 629. Vstupné činí 150 korun.