Akce se uskuteční tuto sobotu 17. července. Start i cíl akce je v Češově u hospody. Účastníci si budou moci vybrat ze dvou tras. Delší z nich měří celkem 17 kilometrů, kopíruje trasu naučné stezky, která právě slaví druhé výročí svého otevření. Tuto trasu doporučujeme projet na kole, protože vede cyklisticky příjemným mírně zvlněným terénem, po místních silničkách, polních a lesních cestách.

V sobotu 17. července budou mimořádně otevřeny kostely na trase putování, to znamená kostel sv. Mikuláše Toletinského ve Vysokém Veselí, kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Velešicích a kostel sv. Václava v Kozojedech.

Ve všech kostelech bude účastníky akce čekat zasvěcený výklad o místních zajímavostech. V kostele ve Velešicích si navíc budou moci prohlédnout z blízka zdejší varhany a také si je poslechnout, jako doprovodnou akci putování po stezce jsme totiž zajistili varhanní koncert Kateřina Jirešová a staří mistři.
Koncert začíná v 10. 30 a bude trvat zhruba hodinu. Na programu budou skladby J. S. Bacha, F. X. Brixiho, B. Smetany a dalších.

Kromě prohlídky kostelů si účastníci akce budou moci prohlédnout i další zajímavosti na trase putování, z nichž nejvýznamnější jsou nepochybně Češovské valy. Právě Češovské valy jsou ostatně hlavním cílem kratší, sedmikilometrové trasy. Část této trasy povede po dočasném značení, často po úzkých lesních pěšinách a je proto vhodná pouze pro pěší.

Obě trasy jsou vhodné pro děti. Ty by měly ocenit hry, které pro ně nachystáme na některých stanovištích. Například v Češově u hospody si budou moci vyzkoušet ruské kuželky a lukostřelbu.

Zejména pro dospělé účastníky akce je pak určena prohlídka ovocné pálenice a lihovaru v Češově a také vystoupení kapel Nový Úsvit a Nové Medúzy.
Všichni účastníci akce obdrží účastnický list. Samozřejmostí jsou pamětní turistická razítka – a nemohou chybět na žádné správné turistické akci! Podrobnosti o putování po stezce se dozvíte na http://stezka-cesov-veseli.unas.cz/.