Roli Charleyovy tety profesionálně a bez zaškobrtnutí zvládl Milan Danilo, vedle kterého zazářil v hlavní roli Roman Vít a Jakub Zlámal. Dvě mladé chráněnkyně s lehkostí ztvárnily Denisa Vítová a Pavlína Typltová.

Přesvědčiví byli jako vždy staří divadelní bardi Eva a Zdeněk Albrechtovi, Pavel Vojtíšek i Jiří Brádle a Dana Urbanová. Jako ryba ve vodě se v roli cítil i Miloš Urban. Herci své postavy navíc okořenili humornými narážkami a chápající publikum se skvěle bavilo.

Jen za oponou zrakům diváků unikly „našeptávačky" Věra a Vlasta, nezbytné členky realizačního týmu. Spousta práce a času se ochotníkům zúročila v sobotu odpoledne a večer v úbislavické hospůdce při nekonečném aplausu.

Dva studenti Oxfordské univerzity Charley a Jack chtějí požádat své dívky o ruku, ale doba si žádá doporučení solidní osoby. Do Anglie se má vrátit velmi bohatá Dona Lucie Dalvadores, Charleyova teta. Problém se zdá být vyřešen. Slečny jsou již netrpělivé a teta stále nikde, proto se studenti rozhodnou, že se za tetu převleče jejich spolužák Babberly. Z toho vyplývají velmi komické situace a samozřejmě se objeví i skutečná teta.