Projekt Symfonický podzim v Podkrkonoší startuje dnes koncertem v kulturním domě v Libštátu od 18 hodin.

Orchestr vstupuje do šesté sezony s odvážným repertoárem. Koncepce programu se poprvé přibližuje pořadům prvoligových orchestrů. „Po Panochovu kvartetu či Jaroslavu Svěceném se i Podkrkonošský symfonický orchestr zařadil mezi interprety, jimž pražský skladatel Eduard Douša věnoval jeden ze svých opusů," upozornila Hana Červenková.

Jak dále dodala, skladba je orchestru psána přímo na tělo a pojmenovaná je podle jeho sídelního města Semilská ouvertura. „Bývá již tradicí, že Podkrkonošský symfonický orchestr v programu představuje i jednotlivé hudebníky jako sólisty. Tentokrát zavzpomíná na program z předešlé sezony vynikající flétnistka Monika Havrdová přednesem Borneho Brilantní fantazie na motivy z Bizetovy Carmen.

Vrcholem každého z večerů bude jedna z nejslavnějších světových symfonií – Beethovenova Symfonie č. 5 c moll, op. 67, Osudová. Podobný počin v našem regionu k vidění dlouho nebyl," uzavřela Hana Červenková. Další dva koncerty se uskuteční v neděli 28. října od 18 hodin v Kulturním centru Golf v Semilech a v pátek 2. listopadu od 19 hodin v Kulturním domě Střelnice v Turnově.

Na koncertě v Semilech budou rovněž v rámci vystoupení udělena dvě čestná občanství města. Projekt podpořily: Státní fond kultury České republiky, Nadace Život umělce a společnost Energie – stavební a báňská a.s.