A přidávají další údaje: Tři a půl tisíce lidí přišlo na srpnový akustický koncert Richarda Krajča a kapely Kryštof. Hojnou návštěvnost zaznamenala Keltská vesnička, vodní hrátky, tradiční Slavnosti slámy Slamák. Slaměný drak se dostal do zápisu české verze Guinnessovy knihy rekordů.

„Pořadatelé si opravdu nemají na co stěžovat. Řemeslná vesnička, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet dovednosti dávných předků, to je výborný nápad, ve kterém chceme pokračovat. Úspěšné jsou počiny jako mlhoviště, aquazorbing a vodní skluzavka. Už nyní se nám v hlavě rodí nápady na příští sezonu, děkujeme všem za přízeň," shrnul správce areálu Pavel Jirák.

Ještě do neděle se mohou lidé odreagovat v řemeslné vesničce, na desítkách atrakcí z akátového dřeva nebo na velkoplošných trampolínách.

V dolní části Šťastné země, v hlubokém údolí se skalami a potokem, je naučná stezka Prožitkový geopark Český ráj, s 16 tabulemi, plnými informací o regionu, přírodě a geologii.

Příchozí si mohou vyzkoušet, jak se proplavuje písek, uvidí meandrující koryto Jizery, je tu dřevěný hrad na skále i adrenalinové závěsné lávky a přechod bažinou.

Poslední zářijový víkend je vhodnou příležitostí k návštěvě. Vždyť Šťastná země otevře brány zase až příští rok, 20. dubna.