„Já jsem přímo odsud. Nejvíce se těším na slavného kouzelníka Kožíška," sdělila mladá obyvatelka obce Aneta Bartáková. Na slavnost dorazila se svým partnerem Jaromírem Suchánkem. „Pravidelně sem jezdím a Jičíněves jsem už trochu poznal. Začal jsem tady hrát fotbal. Ale jsem z Nemyčevsi," řekl.

Odpoledne bylo ve znamení muziky, vystoupení Marcely Holanové a také již zmíněného fotbalu. V přátelském utkání se střetli malí sportovci.

„Víte, já jsem místní, narodila jsem se tady. Žije se tu moc dobře, lidi jsou prostě fajn," pravila paní Olga. „No, a možná bych měla dodat, že jsem manželkou starosty," vystřelila s úsměvem. Jaké překvapení! Dodejme, že starosta Jaroslav Mlejnek nese na pořádání srazu rodáků hlavní podíl.

„Já jsem přijela z Miličevsi," pravila Simona Rajnišová, která dorazila s dospělou dcerou stejného jména. „Jičíněves znám jenom skrze fotbal, tedy díky tomu, že tu hrají naše děti," dodala.

Zatímco v Jičíně se odehrál ohňostroj při ukončení festivalu, Jičíněves měla vlastní. Byl ozvláštněním večerní taneční zábavy.