Ta byla vyhlášena v návaznosti na úspěšně dokončený projekt záchrany tří nástěnných panoramatických maleb Jindřicha Procházky, které se od roku 1936 nacházejí v hale jičínského vlakového nádraží.

Cílem soutěže je co nejvěrněji zachytit krajinu Jičínska přesně z těch míst, z jakých je výtvarně ztvárnil Jindřich Procházka na svých malbách. Stačí si tedy důkladně prohlédnout nebo nejlépe vyfotografovat Procházkovy malby na jičínském nádraží a s vytištěnými reprodukcemi vyrazit do terénu, konkrétně na dvě slavné turistické vyhlídky v Prachovských skalách a na vrch Veliš. Výsledky soutěže budou představeny během tematického přednáškového setkání věnovaného osobnosti a dílu Jindřicha Procházky, které se uskuteční v pátek 15. listopadu v Porotním sále jičínského zámku.

Necháte-li se zlákat touto zajímavou výzvou, pak vás nepochybně čekají dva zajímavé a trochu i nezvyklé výlety podzimní přírodou. Sdružení Jičínská beseda se tak už těší na vaše fotografie, které můžete zasílat na e-mailovou adresu jicinska.beseda@seznam.cz. ⋌za Jičínskou besedu Pavel Kracík