Česko zpívá je soutěží populární hudby pro talentované zpěváky a zpěvačky do 26 let. V minulosti v ní například uspěli zpěvačka Markéta Konvičková nebo finalista Česko Slovenské Superstar Michal Šeps, který tam získal cenu diváků. Další účastníci soutěže Josef Fečo a Veronika Mertová se stali členy souboru Hudebního divadla Karlín.

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 371 zpěváků a zpěvaček. Loni soutěž Česko zpívá zaznamenala rekordních 505 přihlášek. Šestnáctiletá Kolčavová za vítězství mimo jiné dostala digitální piano Roland a originální sošku od uměleckého kováře Zdeňka Vítka.

Účast v podobných soutěžích, kterých se v Česku koná několik, pořadatelé označují za možnost podpořit pěvecký talent dětí a mládeže. „Jeden z hlavních významů pěveckých soutěží je podle mě to, že děti něco smysluplného dělají. Mají možnost dávat radost svým zpěvem a mají nějaký cíl," uvedla patronka soutěže Česko zpívá, zpěvačka Kamila Nývltová.

O účast v podobných soutěžích bývá velký zájem. Například Czechtalent Zlín evidoval loni rekordní počet účastníků. Přihlášky a videonahrávky do soutěže, kterou v minulosti vyhráli například zpěváci Tomáš Klus či Petr Bende, zaslalo 184 dívek a 102 chlapců. Finále 21. ročníku Czechtalentu se uskuteční 11. června.

V podobné soutěži Talent Ostrava 2016 se o vítězích se rozhodne 13. května v ostravském Hudebním klubu Parník. Finále soutěže Oběžná dráha se letos v Milevsku uskuteční 27. května. Hlavním hostem bude moderátor, hudebník a herec Petr Vondráček. Soutěž populárního zpěvu pro děti a mládež ve věku pět až 15 let Dětský slavík bude mít závěrečná klání na programu 5. listopadu v pražském hotelu Boscolo Prague.

10. ČESKO ZPÍVÁ, VÝSLEDKY HLAVNÍ KATEGORIE (15 až 26 let)

1. Kateřina Kolčavová z Brna (Earth song, To jsem já)
2. Dorota Brzezinová z Brna (If I Ain´t Got You, Georgia)
3. Michaela Rotterová z Brna (True Colors , Ještě horší věci jsou)

Cena diváků: Hynek Hradecký z Domažlic (Stín katedrál, Stokrát chválím čas).
Cena mediální poroty: Michaela Rotterová z Ostravy
Cena VIP poroty: Kateřina Kolčavová z Brna.