Slavnosti typu jarmarku většinou stojí či padají s hezkým počasím. A to sobotní si pořadatelé z Klubu přátel města Sobotky nemohli přát lepší. Také díky tomu do města přijely stovky návštěvníků, kteří asi těžko mohli očekávat něco jiného než to, co je na podobných slavnostech běžné. Podle mnohých hostů by se akce mohla jmenovat Posvícenský a řemeslný jarmark. Každopádně je to největší podnik svého druhu v okrese a o jeho oblíbenosti svědčí i značná návštěvnost.

Program

Kulturní program, který organizátoři připravili na obou pódiích, odpovídá posvícenské zábavě a zcela určitě není jeho cílovou skupinou mládež. Jen pouhý výčet části pozvaných umělců vypovídá ze všechny argumenty: Táboranka, Příchvojanka, Mustangové, Greenhorni, Josef Zíma, Yvetta Simonová.
Zazněla i cimbálovka, děti se těšily na loutkáře z Libáně, na odpoledne byla pozvána Leona Machálková a skupina Golem. A k tomu koláče, opékaná masa, selata na rožni, pivo i víno jako na správném posvícení. Večer se konala taneční zábava, kterou mnozí opouštěli až v neděli ráno. Lidová zábava se soboteckým organizátorům i letos vydařila.