Včera bylo 12. 12. 2012. Dvanáctka, která má nejen v křesťanské mytologii zvláštní význam, se ve středečním datu objevila hned třikrát.
Zajímali jsme se, zda lidé na Jičínsku, kteří se rozhodli vejít do společného soužití ve svazku manželském, si jako den svatby vybrali zrovna magický včerejšek.

Obrátili jsme se proto na matriky. „Měli jsme objednanou jednu svatbu, ale nekonala se. Zrušili ji kvůli zdravotním potížím," uvedla Marcela Fejfarová z matričního úřadu v Nové Pace. Nulový počet středečních sňatků nahlásily i Lázně Bělohrad.

Zato Hořičtí i Sobotečtí příležitosti využili. V obou městech se konal jeden sňatek a v obou případech to bylo v pravé poledne. Ke třem dvanáctkám tedy páry přidaly ještě jednu navíc.

V Sobotce si řekli ano slečna Monika Čiriková a Branislav Zimmermann (na snímku). Znají se osm let a vychovávají dvě dcery. Žijí v Mladé Boleslavi, kde však nebyl volný termín, proto si vybrali Sobotku. Svatba v magické datum je však stála o tisícovku víc, středa totiž není úředním dnem pro oddavky. Ženich zároveň slavil narozeniny.