Připraveny budou stromodílny – kreativní dílny na výrobu stromoloutek, ručního papíru, listotisků, stromo-šperků … V 16 hodin čeká návštěvníky křest lip na čestném dvoře s KČT Jičín a soutěž o jména stromů.

Divadlo Líšeň vám v 17 hodin nabídne pohádkový příběh o holčičce, bytostech z lesa a andělech nazvaný Andělé z lesa. Scénická poezie, koncert s loutkami. V 17.30 hodin budete seznámeni s Tajemstvím stromů a korunovací stromového krále v minipříběhuhu o stromových bytostech v Libosadu. Hudební intraktivní improvizace na divonástroje.

Dagmar Andrtová Voňková, osobitá písničkářka a hudební experimentátorka, se představí od 18.30 hodin písněmi o světě stromů. Vstupné 50 Kč, děti do 150 cm zdarma.
www.valdstejnskalodzie.cz

Miletín – Zelená stopa vás zve na kostýmovou oslavu dne stromů s Lipovou panenkou a
Kaštalínkem do světa stromů. Sejdeme se dnes 20. října na Erbenově stezce Miletín.

Start bude průběžně od 14.00 do 15.00 od infocentra a trafiky Mateřídouška na městském dvoře. Startovné 20 Kč. Program: Plnění vědomostních a dovednostních úkolů pod bdělým okem stromových víl a skřítků. V cíli je připravena ruční dílna.

P.S. Ten, kdo přinese obrázeknebo jinak ztvárněného skřítka Podzimáčka, odnese si malý dárek … V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v prostorách Spolkového domu, věže, sklepů atd.