Šlo o snímky - Český ráj (malebný Český ráj převážně z ptačí perspektivy), Šrámkova Sobotka (poetické seznámení s historií Sobotky, s básníkem Fráňou Šrámkem, s přírodními a architektonickými památkami Sobotky a Sobotecka, prostřednictvím textů básníka J. Žáčka, spisovatele K. Čapka a veršů F. Šrámka), Šolcova přervaná písni (RNDr. K. Samšiňák, CSc. uvádí film, který přináší vyprávění K. V. Raise o Šolcově statku v Sobotce a o básníku V. Šolcovi, Šolcovu báseň "Naše chaloupky", doplněnou snímky malebných roubenek Sobotecka. Na filmech spolupracovali Ivan Kafka a režisér Jan Eisner.

V sále zdravotnického střediska proběhla vernisáž výstavy Novodobé dějiny klubu v dokumentech a fotografiích. Vernisáž zahájila Pavlína Havlová, vedoucí MKS Sobotka. Výstava je vlastně průřez života a činností Klubu přátel města Sobotky, záběry z Posvícenských jarmarků a festivalů uměleckých řemesel, oslavy výročí 500 let města Sobotky, výročí otevření železnice Mladá Boleslav – Sobotka (1905) – Lomnice n. Popelkou (1906).

Klub za film „Toulky Karla Vika Českým rájem" získal „cenu poroty 2006".

Největším úspěchem bylo vydání exkluzivní publikace „Krajinou Českého ráje – Sobotecko", která získala první cenu na TOURPROPAGu 2000 a reedice grafického plakátu hořického rodáka, akad. malíře Karla Vika „Sobotka – Český ráj", který získal v této soutěži třetí cenu v kategorii plakátů. Tyto dokumenty jsou k vidění na výstavě a pak mnoho krásných fotografií pan MUDr. Ivana Kafky, který na svých fotografiích zachytil Český ráj a Sobotecko. Máme štěstí, že se pan doktor kochal…     Pavlína Havlová

Více z programu je na plakátku připojeném ve fotogalerii.