Na své si přijdou i rodiče s dětmi, neboť především jim bude určeno nedělní odpoledne.

Čtvrtek, 6. března, 19.00, PODPRSENKY (Z. Rytska) – Hra polské autorky z roku 2010 je plná laskavého a lyrického humoru, který popisuje život lidských bytostí, které se ocitnou na pokraji společnosti vyznávající pouze globální ekonomiku a neviditelnou ruku trhu. DS PODIO Semily, režie Zdeněk Lindner.
Pátek, 7. března, 16.00, STROMY UMÍRAJÍ VSTOJE (A. Casona) – Ve hře Stromy umírají vstoje, jako i v jiných hrách tohoto úspěšného španělského dramatika, stojí proti sobě v dramatickém sváru fantazie a hořká pravda života. DS J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou, režie Petr Sádek.

Pátek, 7. Března, 20.00, ZMATEK V PENZIONU DOMOV (na motivy J. Patricka) – Hrdinkou rozmarné a zároveň laskavé americké komedie je nejen ,,podivná", ale i záhadná žena Ethel Savageová. Je to šarmantní vdova v nejlepších letech, která kromě milionů ,,zdědila" po svém milovaném muži tři dospělé děti, nevlastní a navíc značně problematické. Divadlo v Roztocké Jilemnice, režie Tomáš Václ.

Sobota, 8. března, 10.00, MARIONETY ANEB MALÁ SONDA DO DUŠÍ, NEJEN HEREČEK (na motivy A. Goldflama) – Každý člověk má svůj sen. Krásný sen. Každý člověk ví, jak těžké je ho žít. Vědí to i čtyři ženy, hrdinky Marionet, hry upravené dle známého herce, dramatika Arnošta Goldflama. Čtyři osudy, jedna divadelní šatna. Divadlo Jesličky, Hradec Králové, režie Jaroslav Pokorný.

Sobota, 8. března, 13.00, HUSIČKA (Š. Hak) – Rok 1968. Stále živé, černé místo českých dějin plné emocí. Husička je o událostech roku 1968, jak je mohla prožít „obyčejná" miletínská rodina. Hra napsaná přímo pro miletínské ochotníky. DS Erben Miletín, režie Martin Hlavatý.

Sobota, 8. března, 16.00, CYRANO V BUFFALU (K. Ludwig) – Manželský pár George a Charlotte byli kdysi slavnými herci. Jejich divadlo válcované konkurencí televize je zadlužené a vše záleží na úspěchu Cyrana. DS Vojan Český Dub, vedoucí souboru Pavel Pechanec.

Sobota, 8. března, 20.00, PODIVNÉ ODPOLEDNE DR. ZVONKA BURKEHO (L. Smoček) – Komedie o lidumilovi, který se málem stane několikanásobným vrahem. Dr. Zvonek Burke se po několika měsíčním pobytu v lázních vrací do svého milovaného pokojíku v bytě paní Outěchové, avšak její dcera Svatava se má vdávat, a Dr. Burke tak musí po více než dvacetiletém pobytu pokojík opustit. DS Vojan Hrádek nad Nisou, režie Jan Sladký.

Neděle, 9. března, 9.00, NA DRÁTĚ JE KLOKAN (na motivy A. Buchwalda) – Komedie odehrávající se na české ambasádě v Panůrii, kdesi na jihu Arabského poloostrova, který se nedávno osamostatnil a kde Česká republika překvapivě jako jediná země světa otevřela své velvyslanectví. S ohledem na zanedbatelnost této mise až tak nikomu nevadí, že protekční velvyslanec vůbec není odborníkem na diplomacii, ale na vzácné brouky, již se v této oblasti hojně vyskytují. DS Jiří, Poděbrady, režie Ladislav Langr.

Neděle, 9. března, 16.00, LEDOZEM (K. Šimicová) – Příběh čtyř dětí, které při hře na schovávanou objeví starou skříň a vyjdou z ní do zvláštní Ledové země, kde vládne zlá královna. Zjistí, že podle proroctví jsou to právě ony, kdo mohou Ledovou zemi zachránit. Starý a věčný střet mezi dobrem a zlem zde ožívá v napínavém příběhu. DS Právě začínáme, Horní Počernice, režie Klára Šimicová.

Vstupenky na celou přehlídku v ceně 60/40 Kč budou k dostání vždy jednu hodinu před začátkem představení.
Na diváky všech věkových kategorií se těší DS J. K. Tyl i ostatní hostující ochotníci, pro které bude naplněné hlediště tou pravou atmosférou na soutěžní přehlídce.  Petr Sádek