Výstava byla zahájena v sobotu 25. srpna odpoledne vernisáží, na které promluvil Vladimír Burjánek a o jejíž zpestření se postarala Eliška Stará, která usedla za klavír. Ščigol má nejen v našem okrese množství příznivců, a tak se nelze divit, že prostory největší soukromé galerie v regionu nepostačily všechny pojmout! „Připravil jsem dvaasedmdesát pláten od těch prvních z roku 1967, která jsem uznal za vhodné představit až po současnou tvorbu,“ uvedl umělec. Návštěvníci mají ojedinělou možnost nahlédnout do profesionální, téměř čtyřicetileté tvorby kumštýře, jehož cesta na vrchol nebyla jednoduchá a zdaleka nekončí. Jeho díla jsou vyzrálejší a je zřejmé, že po etapách jistého experimentování s formou nyní je prioritní zcela zjevný obsah sdělení.
Tím, že jde o autorský výběr za celé dosavadní tvůrčí období, mají návštěvníci příležitost posoudit, zda priority umělce jsou i jejich, zda souzní.
Malby 1967 – 2007, jak lakonicky nazval Ščigol výstavu, potrvá až do 28. září a přístupná je po dohodě na telefonním čísle 602 833 821.