Ten byl do roku 2003 chátrající budovou, sloužil jako depozitář Národního muzea, předtím i jako základní škola, a jeho stav se začal lepšit až se současným majitelem, panem Zdeňkem Harapesem, který záchraně sídla rodu Morzínů ze 17. století věnuje veškerou péči.

Podařilo se již zpřístupnit některé zámecké prostory, které prošly složitou rekonstrukcí včetně odkrytí jedinečných modrých fresek, bylo zde instalováno několik výstav – v současné době například divadelních kostýmů nebo žehliček – a veřejnosti slouží originální zámecká kavárna, v níž je možné ochutnat nejen výbornou kávu, ale především vyhlášené zákusky.

Opravy objektu
Práce na obnově zámku však ani zdaleka nekončí a kulturní akce, které se tu pořádají, tak mají přinést alespoň symbolickou finanční podporu, ale zejména připomenout veřejnosti, že v našem kraji znovu ožívá dříve významná stavba.

Sbor Foerster tedy navázal na řadu koncertů, které tu byly v minulosti již uspořádány například v adventní době, a předvedl pod vedením sbormistryně Boženy Maxiánové skladby, mezi nimiž tentokrát převládaly melodie muzikálové, operní a operetní.

Sólisté Iva Podzimková a Radek Štaff pak přidali své mimořádně zdařilé altové a barytonové party a jedna část večera patřila i korepetitorovi sboru Pavlu Krčmárikovi, který zahrál na klavír směs jazzových evergreenů. Akustika sálu je na křineckém zámku zcela výjimečná a i ona přispěla k úžasné atmosféře hudebního večera.

Zámek Křinec mohou zájemci navštívit nejen u příležitosti konání hudebních koncertů, k prohlídce a posezení jsou zváni každý víkend, o prázdninách i v pátek. A ani Foerster jistě nezpíval v Křinci naposledy.   Hana Zikmundová