Přitom řádně rozkmitat bránici diváků, aby z divadla odcházeli spokojeni a s úsměvem. „S tím jsme i festival zakládali, aby se lidé v aprílu pobavili," říká k založené tradici ředitelka MKS Romana Martincová. Daří se? V sobotu se ve velkém sále představilo divadlo Krapet Praha s nejznámější pohádkou Jiřího Trnky Zahrada.V neděli přicestoval divadelní klub Vrchlabí, který nastudoval kus Hoří, má panenko hoří a lidé se opravdu bavili.

Včera se na packé scéně prezentoval spolek Tři na tři, který vystupuje při zdejším MKS. Pačtí divadelníci předvedli tři středověké frašky Žhavé železo, Chtěl vysedět telata a Frašku o kádi. „Návštěvnost je celkem slušná, zájemcům jsme nabízeli i abonentní vstupenky," říká za organizátory Simona Černá. MKS poskytuje veřejnosti i celoroční abonentky, které jsou však málo využívané.

„Snažíme se lidem nabídnout kulturní pořady za dostupnou cenu, abonentka u nás stojí podle toho, o kolik představení máte zájem," pokračuje Černá.
V rámci festivalu do Nové Paky zamíří ještě náchodská scéna, profesionálové z Olomouce s hrou Pačáka Vládi Kracíka, s komedií Holka odjinud amatéři z Poniklé a šňůru pořadů završí domácí loutková scéna Rolnička s pohádkovým příběhem pro dospělé Penzion u Rote Lampa.