Kdo se ale bál, mohl se do zámeckých a hradních komnat vydat s princeznou. Nechyběla ani návštěva zámeckého sklepení, kde se samotné peklo nachází. Zde jste se mohli seznámit s životem pekelným a vidět tak, jak to chodí v takové čertovské domácnosti či škole.

Princezna při prohlídce prozradila zvláštnost starohradského pekla. „Tady u nás není vládce pekel Lucifer, tak jak to bývá v jiných čertovských obydlích. U nás pevnou rukou vládnou ženy, čertenice. Ano, slyšeli jste správně. Ne čertice, ale čertenice. To máte tak, když se čert zamiluje do čarodějnice a pak se jim narodí holčička. Čertenice je tedy čarodějnice a čert v jedné osobě," vysvětlila mladá následnice trůnu svým malým i velkým posluchačům.

Po celý víkend byl pro malé i velké návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, kde nechyběl ani čertovský jarmark, hry s čerty jako například Čerte, nezlob se nebo další soutěže. Pro každého člobrdíka si pekelníci připravili malý dáreček, děti mohly ochutnat pekelné bonbóny a pro dospělé čerti připravili chutnou medovinu.

A protože se blíží Vánoce, zámek a hrad se oblékl do adventního kabátu a v jeho prostorách tak nechyběla vánoční výzdoba. Staré Hrady se ale pyšní ještě jednou zvláštností – místo sněhuláků zde v zimě staví drakuláky.