Jičín – V pátek 29. listopadu se po 16. hodině se na Valdštejnově náměstí rozzáří poprvé vánoční strom.

Hořice – Město Hořice pořádá v sobotu 30. listopadu již 13. ročník adventních trhů. Během dne bude na náměstí Jiřího z Poděbrad opět zajištěn bohatý kulturní program, který vyvrcholí rozsvícením vánočního stromku v 17 hodin.

Nová Paka – Předvánoční trhy se uskuteční v sobotu 30. listopadu na Masarykově náměstí od 10 do 18 h. Celý den zakončíme rozsvícením vánočního stromu a ohňostrojem.

Mlázovice – Městečko Mlázovice vás zve na rozsvícení vánočního stromu městečka, které se koná v sobotu 30. listopadu od 17.00 hodin na mlázovickém náměstí.
Připraveno bude vystoupení dětí MŠ Mlázovice a mlázovických dětí navštěvujících ZŠ Lázně Bělohrad. K dispozici bude také malé občerstvení.

Radim – Obecní úřad vás zve v pátek 29. listopadu na slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Program: 17.00 lampiónový průvod od místní restaurace k obecnímu úřadu, 17.30 vánoční písně a koledy, 18.30 živý betlém ve farské zahradě, 18.45 slavnostní rozsvícení stromu, 18.50 ohňostroj. Účinkují žáci z místní základní školy, D. a J. Havelkovi a rodina Stříbrných.

Valdice – Děti z MŠ a žáci ze ZŠ svou na sváteční podvečer spojený s rozsvěcením vánočního stromu v pátek 29. 11. od 17 h. na náměstí Míru.

Miletín – Vánoční strom se rozsvítí na dvou místech, a to na náměstí K.J.Erbena a v ulici Jiřího z Poděbrad. Oba stromy jsou trvale rostoucí a budou svítit od I. advent. neděle.

Lázně Bělohrad – Městské kulturní středisko pořádá v neděli 1. prosince od 13 do 18 hodin adventní trh. V průběhu trhu bude na Malém náměstí v 17 hodin slavnostně rozsvícen vánoční stromeček.

Dobrá Voda u Hořic – Advent bude zahájen v pátek 29. listopadu u kulturního domu. Zájemce čeká tradiční koledování a rozsvícení vánočního stromu, letos s překvapením. Vánoční punč, perníčky, teplý čaj a dobrá nálada.
Začátek v 16 hodin.

Kovač – Rozsvícení vánočního stromu se chystá na neděli 1. prosince od 17 hodin u obecního úřadu.

Konecchlumí – Společenskou akci rozsvícení stromu a mikulášskou nadílku chystají místní na neděli 1. prosince.

Ostroměř – Rozsvícení vánočního stromku v Ostroměři se koná v neděli 1. prosince od 17 hodin před nákupním střediskem. Připraven bude prodejní stánek s vánočními výrobky žáků, vystoupení dětí z mateřské školy, vystoupení pěveckého sborečku.

Lukavec u Hořic – Obecní úřad si vás dovoluje pozvat na rozsvěcení vánočního stromu v neděli 1. prosince v 17 hodin (naproti bývalé škole). Přijďte s námi společně rozsvítit letošní vánoční strom, zazpívat si vánoční koledy a nasát vánoční atmosféru. Teplé nápoje – svařáček, čaj.

Sobčice – Kulturní komise vás zve na rozsvěcení vánočního stromu v neděli 1. prosince od 16 hodin před obecním úřadem. Vystoupí pěvecký sbor při ZŠ Chomutice. K občerstvení jsou připraveny teplé nápoje a bramboráčky.

Sobotka – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se chystá na neděli 1. prosince, kdy v 17 hodin vyjde průvod od základní školy a symbol Vánoc se poprvé rozzáří v 17.30 hodin. K vánoční pohodě přispěje sbor Bendl a sboreček Mateřského centra Ťapík.

Libáň – Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v pátek 29. 11. v 17 h., oživením akce bude vystoupení dětí z místní základní školy, které zazpívají koledy.

Vidochov – Na parkovišti pod kostelem se v sobotu 30. listopadu v 15 hodin uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromku. U vyzdobeného stříbrného smrku vás potěší děti ze školy a školky.
Přijďte si s námi zazpívat, bude i guláš a bramboráky.

Vysoké Veselí – Rozsvícení vánoční stromu a přivítání adventního času se uskuteční v sobotu 30.11. v 16 hodin na náměstí. Zazvoníme si přání a zazpíváme společně koledy. Nezapomeňte si s sebou vzít zvonky, rolničky, světýlka.

Kopidlno – Kulturní komise města zve všechny čertíky, andílky, děti i dospělé na Mikulášský rej, který se letos uskuteční ve čtvrtek 5. prosince od 17 h. Připraven bude bohatý program pro děti, vrcholem večera bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu a mikulášská diskotéka.