Sportovní nadšence pro tentokrát vystřídali milovníci rocku. Neváhali jet do Litomyšle i z větší dálky. Se známými hity legendárních Slade jako Run Runaway, Rock'N'Roll preacher, či pomalejších Far Far Away, My Oh My a mnohými dalšími zavzpomínali hlavně dříve narození. „Přijel jsem za Slade až z Kolína. Tuhle muziku dobře znám. Mám ji naposlouchanou. Vždyť jsme na ní vyrůstali. Mlaďáci ji moc rádi nemají, přitom je to nádhera," komentoval koncert Slade Jiří Kluger. V Litomyšli narazil i na spoustu známých. „Potkal jsem tady kamarády rockery od nás. Ani jsme se nedomlouvali a jsme tady," poznamenal nadšený fanda. Za britskou legendou jede vždy, pokud mu to čas dovolí. „Po letech hrají pořád výborně. Je pravda, že to jsou už dědkové, ale ani hlas se jim neztratil," řekl Jiří Kluger.

Druhá kapela The Sweet také předvedla, co umí, ale i tak návštěvníci protěžovali Slade. Muzikanti totiž bavili vařící dav, reagovali gesty a nebránili se ani přídavku. „Slade se mi líbili víc. Byli velice vstřícní, cítili oporu publika a naplno mu to vraceli," popisovala Jana Sedláčková z Jevíčka. K jejímu názoru se přidávali i mnozí další.

Náctiletí mezi návštěvníky by se dali spočítat patrně na prstech jedné ruky. Každopádně ti, kteří si nenechali litomyšlský koncert ujít, rozhodně nelitovali. „Sladi byli pecka. Poslouchám je i doma. Jsem šedesátý ročník. Nikdy jsem si ani ve snu nepředstavoval, že bych je mohl zažít naživo," svěřil se Jiří Šťastný z Vysokého Mýta. Líbilo se mu, že nemusel jet ani daleko. „Litomyšl je hned vedle," podotkl.

Někteří přijeli jako doprovod. „Dělám manželovi garde. Vstupenky dostal od syna. Já tuhle hudbu nemusím, mám raději pop," řekla Jana Knoflíčková z Třebovic. Koncert se jí ale líbil.

Litomyšl zaznamenala úspěch i podle promotéra celé akce Vladimíra Suchana. Na jedinečné vystoupení kapel Slade a The Sweet přišly dva tisíce fanoušků. „Svým způsobem to splnilo naše očekávání, i když jsem šel do neznáma. Ale já rád riskuji!" konstatoval Vladimír Suchan z karlovarské Vlny music agency. Byl by rád, kdyby s městem navázali další spolupráci. „Je to ale běh na dlouhou trať. Koncerty pořádám čtyřiadvacet let, tak vím, o čem mluvím," sdělil odborník na muziku. Podle něho by Litomyšl mohla být dalším místem na mapě koncertů a nejen rockových.