Jedná se o soutěž v přednesu autorských básní, při kterém se zúčastnění snaží upoutat svým projevem a textem diváky, kteří je následně mohou ohodnotit kartičkami s body. Několik diváků tímto způsobem vytvoří porotu, která se ve druhém kole soutěže vymění. Exhibice probíhá velmi spontánně a přátelsky, nepřipomíná tedy klasickou soutěž v přednesu. Podmínkou zúčastněných je pouze to, aby jejich texty byly vždy vlastní, nepoužívali rekvizity a splnili časový limit. Texty jsou především veršované a každý soutěžící musí svým vystoupením a myšlenkou natolik pobavit či jinak zaujmout porotu, aby dostal co nejvíce zmíněných bodů, tedy deset.

Do Jičína při této příležitosti dorazí někteří ze slamových matadorů – jmenovitě Anatol Svahilec, mistr republiky 2014 a Caledon, finalista MČR 2017. Kromě ostřílených slamerů se exhibice zúčastní zelenáči z jičínského gymnázia, kde se povědomí o Slam Poetry rozšířilo již na podzim, kdy studenti pozvali přední tváře Slam Poetry a uspořádali komorní soutěž. Některé z publika to nadchlo natolik, že sami zatoužili po tvorbě nejrůznějších básní, takže v zimě uspořádali studentskou exhibici, kdy o přízeň poroty bojovali mezi sebou sami žáci. Dohlíželi na ně při tom dva zkušení slameři. A aby se na velký úspěch po čase nezapomnělo, rozhodli se akci propagovat nejen ve škole, ale i mezi lidmi. Proto 25. 5. proběhne zatím největší studentský počin, který se týká exhibičních vystoupení ve Slam Poetry.

Vstupné je stanoveno na 70 Kč pro studenty a 100 Kč pro dospělé. Veřejnost má nyní jedinečnou příležitost prožít příjemný večer plný poezie, humoru a umělecké atmosféry.

Pro více informací navštivte web: www.slampoetry.cz nebo zhlédněte některé výstupy na youtube.com pod názvem slampoetry.CZ či zavítejte na stránky jičínských studentů/organizátorů na facebooku: Slam Poetry Jičín.