Veliš – V Základní škole Bodláka a Pampelišky mají čarodějnice slet už dnes v 18 hodin na zahradě školy. Vhodné oblečení je nutností. O deset minut později budeme hledat Muratórii Ježochlupou, pokud bude dohledána, následuje její upálení v 19 hodin. Večer pokračuje opékáním buřtíků a zpěvem.

Holín – Nevíte, kam vyrazit na čarodějnice? Tak prosím nastartujte smetáčky, smetáky, košťata a metly a přijďte se podívat na pálení čarodějnice ve středu 30. dubna k rybníku Ráj. Zapálení hlavního ohně bude kolem 19. hodiny. Pouze 2 km od Jičína (směr Holín, Prachov) – na konci obce Holín zahnete doprava a půjdete kolem rybníka Čistý, hned za ním se nachází rybník Ráj.Vstup i vlet zdarma. Nebudou chybět grilovaná masa, klobásky, pivo a další bohaté občerstvení. Nezapomeňte vhodný oděv a dobrou náladu. Pořadatel: Petr Lemberk, Holín.

Dobrá Voda u Hořic – V 17 hodin poslední dubnový den vychází průvod čarodějnice od zelárny na hřiště za kulturním domem. Zábava pro děti i rodiče, občerstvení zajištěno.

Prachov – Tradiční pálení čarodějnic na Prachově na parkovišti u Muzea přírody Český ráj začíná ve středu 30. dubna v 19 h. Čekají tu na vás čarodějnické pochoutky a nápoje, můžete si sami vytvořit figurku čarodějnice. Hromadu připraveného roští tu už hlídá ta největší a nejstrašnější.

Jičín/Sedličky – Přijďte prožít magický den s celou rodinou. Čarodění ve Valdštejnské lodžii začíná už v 15 hodin Kletbou čarodějného pána. Dobrodružná cesta do podzemního světa, během které si vyrobíte čarodějné předměty,
uvidíte neuvěřitelná kouzla a potkáte podivuhodné bytosti, které vám dopomohou zlomit kletbu čaroděje, uvězněného v útrobách lodžie.
Pomůžete tak nejen zbavit toto místo temnoty, ale projdete vlastní zkouškou odvahy a vnitřní síly.
16.00 Tradiční dílna s Lhotákovými na výrobu čarodějnic v Libosadu.
17.00 Zapálení velkého ohně pod Zebínem.
18.00 Hell-rej (F) – Spalující tanec francouzského bratrstva čarodějných bytostí a zapálení ohně v Čestném dvoře.
18.15 Divadlo Krtek – čarodějnice ze skříně na košťata – rodinné představení.
19.00 Zapomenutá podzemní kapela – Improvizační hudba čarodějného světa.
19.30 Oni a Marie – divadlo Inkognito (Pouliční loutkové drama o hlavě, tělu a Marii)
20.00 Haeri – Pěvecký sbor gruzínských písní.
20.30 Deliou: Les Plantes Vivantes (F/CZ) – Audio-vizuální projekt francouzsko – českých čarodějek.
22.00 FES (BIH/CZ) – Bosenská divoženka Aida Mujacic s kapelou.
23.30 Rajtaraj – Noční akustický etno-šraml.
Vstupné: dospělí: 99, dítě od 3 let 40 Kč, rodinné vstupné 199 Kč.www.valdstejnskalodzie.cz

Nevratice – Obecní úřad vás zve na tradiční pálení čarodějnice. Odlétáme a košťata startujeme ve středu 30. dubna od 16.30 h. na hřišti. Stavění máje, zapálení vatry s čarodějnicí, soutěž v letu na koštěti, v hodu koštětem a další. Malý ohýnek na opékání vuřtů, vyhlášení nejhezčí čarodějnice. Občerstvení zajištěno.

Holovousy – Zveme všechny čarodějnice, i ty odrostlé na pálení čarodějnic na hřišti u vagónu. Slet bude zahájen 30. dubna od 18 hodin, a to soutěžemi pro děti, po setmění bude zapálena hranice. Těšit se můžete i na živou hudbu.

Hořice – V autokempu U Věže vám ve středu 30. dubna od 16 hodin zahraje k poslechu a čarodějnickému tanečku Dj Kamil Kašparovský. Budou připraveny soutěže pro děti a můžete si opéci vlastní buřty.

Nová Paka – Poslední dubnový se se chystá v Domě dětí a mládež Stonožka rej čarodějnic. V 18.00 program zahájí tančící čarodějnice a čarodějní bubeníci, potom budou následovat hry a soutěže pro malé i větší děti. Soutěžení skončí ve 20 hod., kdy se zapálí oheň a bude volná zábava.
Muzikanti s různými nástroji jsou vítáni. Občerstvení zajištěno. Vstupné 10 Kč.

Ostružno – Obecní zastupitelstvo, místní knihovna a hasiči připravili pro všechny Čarodějnický rej, který se bude konat ve středu 30. dubna od 18 hodin v ostruženské klubovně. Masky vítány.
Program: výroba čarodějnic, průvod obcí v maskách, upálení čarodějnic, občerstvení.

Bukvice – Slet čarodějů a čarodějek se uskuteční poslední dubnový den. Slet masek začne v 19 hodin u obecního úřadu a pokračuje průvodem na Škaloudův statek, kde bude v 19.30 hodin zapálena hranice.
Občerstvení zajištěno.

Třebovětice – SDH Třebovětice vás zve na Čarodějnicko – májovou noc, která se koná 30. dubna od 16.30 hodin v areálu hasičské zbrojnice. Nezapomeňte si lampion a létající koště – kostýmy vítány.
Pro děti připraven pestrý program – stavění máje, čarovný obchod, opékání, lampiónový průvod.
Občerstvení zajištěno, možnost zakoupení uzeniny na opékání nebo si vezměte vlastní dle chuti.

Konecchlumí – Pálení čarodějnic se chystá ve srubu nad skálou v 18 hodin. Žejdlík na pivo a buřta s sebou.

Kamenice – O Filipojakubské noci se uskuteční slet čarodějnic také v Kamenici.
Od 19 hodin vypukne „ve skále" slet čarodějnic spojený se soutěží o nejhezčí masku. Bude zapálena velká hranice s čarodějnicí a připraven táborák na opékání vlastních buřtů. Malé občerstvení, dobrou náladu s sebou.
Dámy, dívky, čarodějnice, popusťte uzdu své fantazii – přijďte v kostýmech nebo přineste čarodějnice k upálení.