DYMYTRY
Hrůzostrašná pětice Dymytry je česká metalová kapela z Prahy, která svůj styl nejčastěji označuje jako PSY-CORE metal. Skupina působí na české hudební scéně od roku 2004, a její strašidelná image je založena na maskách brouků z dílny Národního divadla. Kromě toho se vyznačuje svými mohutnými kytarovými (Jiří „Dymo" Urban, Jan „Görgy" Görgel) a baskytarovými riffy (Artur „R2R" Mikhaylov), nekontrolovatelnými a okem neviditelnými údery Miloše „Mildora" Meiera do bubnů, melodickými, zapamatovatelnými refrény a sugestivním zpěvem frontmana Honzy „Prothea" Macků.
Fanouškům The Legends Rock Fest ovšem není třeba kapelu Dymytry jakkoli představovat. Od druhého ročníku patří mezi jeho stálice, festivalu se účastní každý rok. V letech 2014 a 2015 se dokonce stala divácky nejúspěšnější kapelou. My věříme, že si i v letošním ročníku kapela obhájí jednu z předních příček. Na jubilejním pátém ročníku proto nemůže tahle vykutálená parta chybět.

ARAKAIN
Tuhle pětici už tuplem není třeba jakkoliv představovat, protože se jedná o vůbec nejznámější metalovou skupinu u nás. I v kapele Arakain se vystřídalo několik hudebníků a fanoušci si ji spojují především s Alešem Brichtou, který „frontmanoval" v kapele do roku 2002. Ten rok se role zpěváka ujal Petr Kolář a o tři roky později své místo přenechal současnému frontmanovi kapely – Honzovi Toužimskému, který se zároveň netají obrovskou láskou nejen k hudbě, ale i k silným strojům. Díky velké zálibě se navíc věnuje také funkci ambassadora ikonické značky Harley Davidson.
Skupina Arakain se u nás na festivale představila už v roce 2014. Před čtyřmi lety oslavila 30 let své existence a dnes patří mezi jednoznačné přední legendy české rockové scény. Jak sám název festivalu napovídá, při ,,malém" pátém jubileu nemůže ani Arakain v sestavě Jan Toužimský (zpěv), Jiří Urban (kytara), Miroslav Mach (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Lukáš Doksanský (bicí) chybět. Fanouškům se představí již v pátek.

HARLEJ
V létě roku 1995 se domluvila skupinka kamarádů a dali dohromady kapelu Harlej. Od jejího vzniku se během celé doby působení v kapele vystřídalo několik hudebníků. V roce 2005 v rámci koncertu v Plzni vzniklo první DVD nazvané „Když chválíme, tak vás". Zároveň byl tento koncert prozatím posledním veřejným, kde kapela odehrála část vystoupení v původní sestavě. Nyní se kapela pyšní v této sestavě: Tomáš Hrbáček (zpěv), Tonda Rauer (kytara), Martin Kolinss (baskytara), Milan Hoffmann (kytara) a Libor Fanta (bicí). Harlej vloni oslavil ve vyprodané Lucerně 20 let své existence.
Při 20. výročí kapely proto není divu, že pro přání mnoha fanoušků vystoupí i na našem festivale - The Legends Rock Fest 2016. Všem fanouškům a účastníkům festivalu se v Hořicích představí vůbec poprvé. Není nejmenších pochyb, že jako jeden z headlinerů sobotního večera bude patřit Harlej právě mezi horká želízka celého festivalu a horkým kandidátem v anketě o divácky nejúspěšnější kapelu.

TRAKTOR
Na festival v rámci line-upu přifrčí i moravsko-pražská hardrocková skupina Traktor. Ačkoliv tato skupina působí na hudební scéně něco málo přes 15 let, i jí jako většinu kapel postihla několikaletá pauza. Po delší odmlce pak nahrála album s názvem „69", k jehož songu Cosmosen ve spolupráci se Zdeňkem Izerem byl natočen i klip. TRAKTOR vystupovali v rámci festivalu v Hořicích již dvakrát, a to hned na 1. ročníku a poté v roce 2015. Jako organizátory festivalu nás velmi těší, že si pro natočení druhého videoklipu z CD Alacatra'n'z a skladbu Defenestrace vybrali členové kapely i náš festival. Mezi účastníky si tahle parta raketově získala jejich přízeň a její hvězda stoupá strmě vzhůru. Není divu, že se na přání toho nejlepšího a do třetice všeho dobrého představí i v roce 2016.

DEBILL HEADS
Tato rocková kapela má své kořeny už v roce 1996 v Turnově. Za dobu svého působení mají na svém kontě čtyři alba, z nichž to poslední - Mockba Nostra bylo vydáno v roce 2010. Nejen jejich veselý hudební projev provází skladby s českými texty, jejichž autorem je frontman Honza Havlíček. Další autor hudebních nápadů a zakládající člen kapely je Tomáš Vilímek (kytara), na basovou kytaru doprovází Vítek Vohnický, Jiří Svoboda (bicí), Viktor Mlčkovský (kytara) a od letošního roku navíc nově i Martin Volák (kytara).
Kapela tady u nás vystoupí vůbec poprvé a jejich účast bude hned i tak trošku důvod k oslavě. Vznik této formace se píše v roce 1996 a v roce 2016 to bude přesně 20 let od vzniku kapely. Jak o sobě i vtipně uvádějí: „Pokud jste v sobě nalezli tolik odvahy, že jste se rozhodli získat podrobnější informace o členech orchestru, jste tu správně," tak my s nimi souhlasíme. Přijďte si v rámci festivalu určitě poslechnout partu muzikantů, kteří vás zcela jistě naladí na tu správnou dávku rocku.

MILOŠ DODO DOLEŽAL
Miloš je český kytarista, skladatel a zpěvák, který se na přelomu osmdesátých a devadesátých let proslavil jako frontman skupiny Vitacit. Jak se ale říká: „sílu osobnosti nezastavíš". I tento citát byl nejspíše důvod k tomu, proč se vydal na vlastní sólovou dráhu. Minulý rok navíc úzce spolupracoval s Petrem Kolářem na jeho poslední desce „A PROČ NE!", která už od vydání sklízí veliké úspěchy nejen v hitparádách.
Na The Legends Rock Fest se představil již v roce 2014, kde obecenstvo doslova ,,válcoval" svými kytarovými sóly. Jak název 5. ročníku festivalu napovídá, Miloš bude vedle Aleše Brichty a skupiny Arakain patřit bezpochyby mezi ,,trojlístek" kapel, které jsou ztělesněním legend české nejen rockové scény.

ALEŠ BRICHTA
I Aleš Brichta působí bez pochyby k velkým průkopníkům metalu u nás. Jak už bylo zmiňováno výše, jeho jméno je úzce spojováno především s kapelou Arakain, kde Aleš působil jako frontman od vzniku kapely do roku 2002. V roce 2008 byl posluchači českého Rádia Beat zvolen v kategorii „Osobnost" do Beatové síně slávy. Dnes vystupuje se svou vlastní kapelou s názvem Aleš Brichta Project.
Aleš Brichta se jako jeden z headlinerů představil na The Legends Rock Fest hned při jeho zakládajícím prvním ročníku. Jak již bylo zmíněno, 5. ročník The Legends Rock Fest je jubilejní, a proto se pro radost všech fanoušků vrací osobnost českého rocku zpět na místo činu.

DEBUSTROL
Další thrash metalová skupina u nás na festivalu, tentokrát z Mladé Boleslavi. Debustrol byl založen Martinem Kolinssem (kytara) a Martinem Melmusem (bicí) roku 1986, patří mezi hlavní průkopníky thrash metalu na území tehdejšího Československa. V nynější době sklízí kapela úspěchy především díky tracku „Zakuklenci", kde se nebáli „zazpívat" svůj názor o období, které vystihuje aktuální problémy.
I skupina Debustrol se na The Legends Rock Fest již představila, a to před dvěma lety, kdy vystupovala v odpoledních hodinách a pro vyznavače ,,měkčího" rocku to byl přinejmenším nářez. I ona se vrací po roční přestávce. Kapelu charakterizuje především repertoár se zvuky motorové pily. Letos kapela slaví 30 let své existence a na festivalu vystupuje na samý závěr programu. Pro nejvytrvalejší příznivce ,,tvrdého jádra" to bude minimálně vrchol festivalového víkendu.

FIVE O´CLOCK TEA
(5OT) jsou šestičlenná banda výrostků z ulic pražskejch periferií zformovaná roku 2006. Na svejch koncertech odpalujou energickou smršť nekompromisně zkreslenejch kytar, drtivý basy a úderný rytmiky. To všechno je navíc povzneseno duem frontmanů na úplně jinej level, než jste zvyklí. 5OT jsou mimo jiné autory hudební pornopolemiky Helmut a pěstitelský hymny Sejou. 5OT jsou doma jak na prosluněnejch festivalech, tak i v podzemní temnotě hudebních klubů.
Sestavit dobrý program je někdy opravdu nesnadné. Fanoušci festivalu volají po nových zajímavých kapelách. Na druhou stranu nechtějí přijít ani o kapely, které mají v jejich srdcích pevné místo. Five O´clock Tea se od začátku hledáčku kapel uvažovaných k premiérovému programu zařadila na jednu z předních příček. V rámci sobotního programu bude nepochybně energickým překvapením, které si nesmí nikdo nechat ujít, a při kterém se bude každý skvěle bavit.

WALDA GANG - bohužel pro nemoc zpěváka nevystoupí, nahradí LIMETAL
Jinak, než sloganem "hudebně bojovej tým" bychom tuto kapelu snad ani vystihnout nemohli. Nejenže se skládá (dle nejmenovaných novin) z bláznů, exotů a magorů, ale dokonce i z členů pražské galerky. Walda Gang se v aktuální formaci skládá z Vládi "Šafrdy" Šafránka, kterej baví českej národ už dvě dekády svým neuvěřitelným hlasem, dále z kytaristů Myšáka Hladůvky a Marcuse Trana, nad kterými navíc nově drží posilu i kytarista Josie Vareka. Nekompromisní bassák Buřt se snad nezalekne nikoho, kromě obludnejch smraďochů Martina Švejdy a Toma Atoma. Svými údery do bubnů o sto šest pak kapelu doprovází Ríša Scheufler jr..
Walda Gang se stejně jako Harlej, Debill Heads, Five O´Clock Tea a další pravidelným účastníkům The Legends Rock Fest představí poprvé. Jsme si jistí, že s kapelou jakou je Walda Gang bude celý program živější. Spolu s dalšími výbornými kapelami se na ně můžete těšit již v pátek. My se pak těšíme, až si společně s nimi zazpíváme nejen Svařák, ale i Eldorádo či Pověste ho vejš.

LIMETAL
Historie skupiny Citron spadá až do 70. let, kdy skupina hrála Blues rock. Roku 1982 se skupina rozpadla a přeformovala se v tradiční uskupení v čele s bubeníkem Radimem Pařízkem, zpěvákem Standou Hranickým, basistou Vaškem Vlasákem a kytaristy Jardou Bartoněm a Jindrou Kvitou. V letech 1984 - 1985 probíhalo nahrávání legendární desky Plni energie, se kterou se skupina umístila na druhém místě v anketě Zlatý slavík.Po úrazu nohy Standy Hranického přichází do skupiny zpěvák Vitacitu Láďa Křížek se kterým natočí ještě úspěšnější album Radegast. Roku 1990 z kapely ale odchází Láďa Křížek s Jardou Bartoňem a zakládají Kreyson. Do skupiny přichází zpěvák Fany Michalík a Pavol Chodelka a nahrávají album Vypusťte psy.V devadesátých letech se ale skupina rozpadá a na pódia se vrací až po roce 2000, kdy společně s Láďou nahrává album Síla Návratů. Později se do skupiny vrací jako zpěvák Standa Hranický a za zesnulého Jindru Kvitu přichází nastálo Jiří Šperl. Roku 2010 vychází dlouho očekávané album Bigbítový Pánbů. 

Roku 2012 je Standovi diagnostikována rakovina a již není schopen dále vystupovat. Zpět je jako záskok povolán Fany Michalík, která v té době zpíval ze svou skupinou Funny. Standa však podlehne rakovině v dubnu 2013 a Fany ve skupině již zůstává trvale - Standův syn mu symbolicky předal mikrofon. Skupina v tomto složení funguje až do roku 2015 a připravuje nové album.
V září 2015 po dlouhých rozepřích odchází ze skupiny společně František „Fany" Michalík – zpěv, Jaroslav Bartoň – kytara, Jiří Šperl – kytara a Václav Vlasák – baskytara. Bubeník Radim Pařízek, který je majitelem ochranné známky "Citron", tudíž tento název již může pro hudební skupinu používat nadále jen on. Na podzim téhož roku se tak rodí z uvedených bývalých členů projekt LIMETAL jako pokračovatel odkazu Citron. Na sklonku roku vydávají singl Na tenkém ledě a Mayday, ke kterým také natáčejí videoklipy a kde jako bubeník hostuje Lukáš Pavlík (Čechomor).

Skupina s názvem Citron však nezaniká, neboť Radim Pařízek opět povolal Láďu Křížka a společně pracují na albu Rebelie rebelů. 

DOGA
Ač se to nezdá, bylo to už v roce 1988, kdy se dala dohromady drsně znějící parta Doga. Kapela od svého založení slavila jisté úspěchy, mezi kterými byly i koncerty v zahraničí. Pevně na "všechny čtyři nohy" jí ale postavil výrazný frontman Roman IZZI Izaiáš až v roce 1992. Kapela se postupně stala respektovanou rockovou stálicí tuzemské hudební scény, a nyní má na svém kontě devět studiových albových nářezů.

Když poprvé kapela Doga zavítala na 4. ročník The Legends Rock Fest, možná, že ani jeho organizátoři netušili, jak veliký úspěch bude mít mezi účastníky festivalu. Speciálně u této kapely je třeba připomenout soutěž o divácky nejúspěšnější kapelu festivalu, která podle počtu odevzdaných hlasů rozhoduje o získání prestižní sošky. A to hlavně proto, že kapela Doga při svém debutu hrála až po sčítání všech odevzdaných hlasů. Letos si vše kapela Doga a její noví fanoušci mohou více než vynahradit, neboť' hraje již v pátek. A to s rozjezdem, jaký nenabízí žádná horská dráha.

RAIN
Kapela Rain vznikla v prosinci 2003 z trosek kapel H.U.M.R. a LAZY MAKER a zpočátku hrála thrash metal. V průběhu působení této kapely nastaly zásadní změny nejvíce v období roku 2007 a 2008. Postupně se vše vykrystalizovalo a už vše vypadalo, že je to ono! Z původní sestavy zůstal sám Honza Kvapil a měl pocit, že je to ok. Jenže i rok 2014 je opět plný změn a post kytaristy a i za bicími se mění. Nebudeme vypisovat veškeré události, které tuhle partičku muzikantů z Nového Města pod Smrkem potkaly. Hlavní je, že kapela, která hraje crossover-metal, má už konečně v těch změnách vybráno a vy si je ve stejné sestavě užijete úplně poprvé právě zde na festivalu.

Co dodat? Pokud na podzim tahle parta sklidila ovace za skladbu ,,Když všechno končí", tak na The Legends Rock Fest bude naopak na samém začátku pátečního programu, kdy vše pěkně rozjede. Proto nepromarněte ani chviličku a buďte u toho skvělého zážitku od samého začátku.

KOMUNÁL
Dříve Komunální odpad, je rocková kapela z Chlumce nad Cidlinou, založená v roce 1989. Lídrem skupiny je zpěvák Luboš Suchánek. Další členové kapely jsou Jarda Bárt Novák (klávesy), David Hlaváček (bicí), Pavel Erny Hanuš (kytara), Filip Litera (baskytara), Radek Plachetka (kytara). Známost Komunálu se zatím drží převážně ve Východních Čechách.

At' už více či méně informací tvrdí o kapele cokoli, jedna věc je jistá. A totiž to, že u málokteré skupiny se setkáte s takovým množstvím ,,skalních" fanoušků, kteří jedou za milovanou kapelou přes půl republiky a kteří si se svojí kapelou zpívají texty, které píše sám život. U málokteré kapely dochází ke „splynutí duší" jako je tomu právě mezi fanoušky a Komunálem s jejich lídrem Lubošem Suchánkem. Komunál je kapelou, kterou si její fanoušci jako jedinou doslova vyskandovali. Je jedinou formací, která počínaje prvním ročníkem nechyběla ani na jednom z dosavadních festivalů v Hořicích v Podkrkonoší. Jistě ne náhodou. Komunál se stal historicky prvním držitelem sošky, udělované divácky nejúspěšnější kapele. Na druhém ročníku ji v počtu hlasů od fandů ovšem ,,trumfl" Škwor, poté dvakrát Dymytry. Pro fandy Komunálu je to téměř jako výzva. Komunál na 5. ročníku vystupuje v časově příznivější době (doposud vystupovala vždy na konci programu) a uvidíme, jak to v nejnabitější ,,konkurenci" všech dosavadních ročníků tentokrát dopadne.

BLACK BULL
Hard rocková smečka BLACK BULL byla utvořena na sklonku roku 2009 kolem zpěvačky Lucie Roubíčkové (ex Krleš) a na jaře 2013 vydala své debutové album ROCK ALL NIGHT ve stylu moderního hard rocku. Všichni členové kapely jsou zkušenými muzikanty, kteří se podíleli na tvorbě v jiných hudebních formacích jak na tuzemské, tak i zahraniční rockové a metalové scéně.

Ani kapela Black Bull s Luckou Roubíčkovou není na The Legends Rock Fest žádným nováčkem. Představila se zde hned dvakrát, a to při 1. ročníku v roce 2012 a pak i v roce 2013. Od samého začátku se stala miláčkem publika a při 5. jubilejním ročníku se vrací na téměř domácí půdu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stalo se již nepsaným zvykem, že organizátoři festivalu dávají příležitost k vystoupení a prezentaci některé z kapel pocházejících ze zdejšího regionu. V tomto směru ani jedna z pozvaných kapel nezklamala. Na prvním ročníku se představil Atlantis, na druhém Manuál, na třetím Alžběta. A stejně tak tomu bude i na pátém ročníku, kdy se účastníkům představí jičínská kapela Fénix otevírající sobotní program. Buďte u toho!