Hlavní pointou byla projekce obrazů, kterou doprovázela zpěvem Vendula Chmelíková a Tamarka Lucie Olšová. Barvy obrazů představovaly mnoho druhů energie.

„Já osobně bych to nazvala jako roční období," konstatovala při svém úvodním projevu ředitelka Městského kulturního střediska Romana Martincová. A není divu, protože každá z barev se jednotlivým obdobím právě podobala.

Celá vernisáž byla zakončena tancem Tiny Ahmed, která zářila pozitivní energií. Poté si všichni přítomní mohli zakoupit například energetické polštářky, šátky, karty, knihy nebo některý z obrazů. Nikomu nechyběl úsměv na tváři. Petra Špačková byla z vernisáže nadšena. „Líbila se mi a koupila jsem si i knihu," uvedla.

Poté následoval hřeb celého večera. Byla jím módní přehlídka Jiřiny Tauchmanové, na kterou se přišly podívat téměř dvě stovky lidí. Večerem provázel moderátor Petr Ticháček, který předvedl, že se svého řemesla rozhodně nebojí a živě komunikoval s obecenstvem.

Byli zde i muži
Jeho hlavní otázkou bylo, zdali se vůbec přišel kochat módou i nějaký muž, protože kam oko dohlédlo, všude byly jenom samé ženy. Příjemným zjištěním však bylo, že se jich několik přeci jen našlo.

Následovně přišel na řadu nádherný zpěv šansoniérky Gabriely Fritschové. Pak už se diváci těšili na módní trendy.

Přítomní mohli vidět kolekci oblečení do kanceláře i společenské modely. Nejednalo se však jenom o dámskou módu, ale i pánskou, což bylo velkým zpestřením hlavně díky tomu, že ji předváděli modelové a tanečníci Dave & Chose. Největší show začala, když se tito mladíci odvázali a začali na mole tancovat. Byla to nádherná podívaná, při které se nikdo ani na chvilku nenudil. Třešničkou na dortu pak byly kreace, které předvedly modelky – finalistky České Miss 2012 a 2011. Modely z kolekce již office nebo casual jim náramně padly na tělo a všichni okolo se mohli jenom kochat.

Obdiv kolekcí
Jeden z přítomných diváků Jaroslav Filip prozradil: „Já to vidím poprvé a zatím se mi to líbí. Těším se hlavně na ty energetické šaty." A s tímto názorem by zajisté souhlasila celé řada lidí, protože očekávaným momentem celého večera byla kolekce šatů, které byly výjimečné tím, že na nich byly přeneseny motivy energetických obrazů z vernisáže. Nevídaná podívaná všechny okouzlila. Výjimečné kousky šatů se do detailu podobaly všem možným obrazům. „Perfektní," uvedla jedním výstižným slovem Kateřina Pelcová.⋌Kateřina Pavlicová