Svitavsko - Festival pro rodinu Colour meeting

Polička - Multikulturní festival Colour meeting je připraven od pátku do neděle v parku u hradeb v Poličce. Hlavní program odstartují v pátek v 18 hodin místní kapely Teikkk a Patrik Čawoo. Návštěvníky poté čekají další čtyři koncerty, nejznámějším jménem zřejmě je brněnský „fyzický“ básník Petr Váša s formací Ty Syčáci, pak třeba Phil Shoenfelt - veterán londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény. Sobotní část zahájí pod hradbami ve 14 hodin Divadlo Bořivoj s představením Dva kašpaři. Během odpoledne, večera a noci vystoupí například brněnské Čoko Voko, Tomáš Kočko a Orchestr, česko-jemenský Al-yaman nebo legendární Vltava a další loutkářské soubory. Tradiční součástí festivalu jsou i výstavy, přímo v areálu festivalu proběhne výstava Mezinárodní rada babiček, kterou zajišťuje Ekocentrum Skřítek. V prostorách CBM je k vidění celý červenec Multi-kulti výstava, která přibližuje sedm minorit žijících na území ČR, jejich tradice, zvyky a náboženství. V průběhu sobotního dne jsou připraveny i workshopy: Pet-art, výroba produktů z vlny pod vedením Momo Chrudim i tvorba buttonů a malování triček.

Moravská Třebová - V sobotu opět ožije nádvoří zámku, koná se zde Moravskotřebovský bramborák 2011. Tento ročník festivalu se ponese v duchu oslav kapely Poutníci, jedné z nejosobitějších skupin u nás. Všichni vystupující jsou přátelé nebo bývalí spoluhráči. Tak se můžete těšit na vystoupení kapely Madalen, Pavlíny Jíšové a přátel, Garcii, samozřejmě Poutníků a Roberta Křesťana a Druhé Trávy. Přijede i Charlie Mc Coy, nejvyhledávanější hráč na foukací harmoniku.

Orlickoústecko - Orlická brána nabízí divadlo i dobrou muziku

Žamberk – Festival dobrého divadla, tanečních vystoupení, filmových projekcí a kvalitní muziky píše letos páté pokračování. Orlická brána se otevřela ve středu, zavře se až v neděli po půlnoci. Dnes ožije letní kino, kde se bude promítat snímek o dnešních hvězdách street artu a jejich punkových začátcích – Exit Through the Gift Shop. Páteční večer bude patřit taneční skupině Neon a trojici DJs. Hlavní program se odehraje v sobotu. Na malé scéně u kaple sv. Rosalie se budou střídat divadélka, velká scéna u Tyršovy rozhledny bude patřit známým ansámblům, jako je divadlo Koráb nebo Kvelb či originální Lachtaní divadlo Honzy Kovaříka. Poté se na pódiu vystřídají Mňága a Žďorp, Neřež, Michal Pavlíček, Kaderus Blues a Pavel Fajt.

Lanškroun – Zajímavou podívanou slibuje sobotní sraz vozů značek Ferrari a Maserati na náměstí A. Jiráska. Akce, jež začne v 16 hodin, bude spojená s požehnáním automobilům u příležitosti svátku sv. Kryštofa.

Chrudimsko - Zpívejte si s Hejmou Sametovou

Seč – V sobotu se v Autokempu Pláž uskuteční zábavné dětské odpoledne. Na programu budou mimo jiné různé soutěže pro děti o drobné ceny, ukázky práce s lasem a s bičem, připravena je také loutkoherecká hudební revue, projížďky na koních a „piškotéka“.

Chrudim – V neděli 24. července od 18 hodin vystoupí na Resselově náměstí v Chrudimi oblíbená kapela Žlutý pes. Česká rocková kapela působí na hudební scéně už od roku 1978. Jejím zakladatelem a frontmanem je Ondřej Hejma. Skupina odehrála už stovky koncertů a získala Zlaté desky i Ceny akademie populární hudby Anděl. Mezi nejznámější hity skupiny patří písně Sametová, Modrá, Náruživá. Vstup na koncert pod širým nebem je zdarma.

Pardubicko - Czech Open nabídne Toguz Kumalak a Zatre

Pardubice - V pátek se na festivalu Czech Open 2011 uskuteční turnaj tříčlenných družstev v Toguz Kumalaku. V následujících dvou dnech je na programu hra Zatre. Turnajů se mohou zúčastnit hráči bez omezení věku i výkonnosti.

Sezemice – Příznivci hudby si o víkendu přijdou na své. Lijavec fest otevře brány v sobotu ve 13.30 hodin. Vystoupí kapely Arkona, Bu-Fu, Pavilon 9, ATD a Last Ninjas. Výtěžek z akce bude věnován kojeneckému centru Veská.

Královéhradecko - Sjedou se kamarádina dvou kolech

Chlumec nad Cidlinou – Již 14. ročník tradičního motosrazu se koná 22. – 23. července v bývalých vojenských kasárnách. Letos zahrají kapely: pátek - Dark Spell, Mogul, De Bill Heads, Vilda Čok. Sobota - Těžká Obuv, NA3JE, Polymetal, Argema, Komunál. V sobotu odpoledne vystoupí kaskadér Mirek Lisý s programem „BEzpečně NA MOtorce“, kde bude demonstrována záchrana kamaráda po nehodě na motocyklu a ukázka jízdy na motocyklu s ochrannými rámy.

Rychnovsko - Milovníci adrenalinu se mají na co těšit

Zdelov – Na místním koupališti se v sobotu od 13 hodin koná tradiční akce - Zdelovská lávka. Na své si přijdou milovníci adrenalinu, sportu a zábavy. Soutěžit se bude v několika disciplínách o zajímavé ceny. Soutěžící čeká běh po lávce nebo jízda na trakaři. Zábavné odpoledne uvádějí Šrek s Mikešem.

Trutnovsko - Krkolomná cesta po vratké lávce

Dvůr Králové - Královédvorská lávka se koná v sobotu v areálu Tyršova koupaliště. Zábavným soutěžním odpolednem budou provázet Pepa Mádle a DJ Fugas. Program začíná ve 14 hodin registrací závodníků. O půl hodiny později jsou připraveny plavecké soutěže a vodní pólo. Lávka startuje v 15 hodin. Od 17.30 do 20 hodin je připraveno vystoupení hudební skupiny Ponožky pana Semtamťuka, které v 18.15 hodin přeruší vyhlášení výsledků. Večer zakončí od 20 hodin koncert skupiny Credence revival czech.

Kuks – Tradiční Obsazení Kuksu připomene v sobotu 282. výročí události, při které byly císařskými vojáky zabaveny hraběti Františku A. Šporkovi údajně kacířské knihy. Akce začne v 17 hodin ve vinotéce ochutnávkou vín. Od 17.30 do 20 hodin se v lapidáriu koná projekt Nazpět v čase, v jehož rámci je připravena módní přehlídka šatů od secese po baroko, ukázky historického tance v podání souboru Villanella Liberec a Kristýna Konečná rozezní cemballo. Ve 20 hodin se koná v kostele Nejsvětější Trojice koncert Víta Havlíčka. Vlastní scéna obsazení Kuksu je připravena od 21 hodin na schodišti Hospitalu.

Jičínsko - Country festival Pod Hůrou

Lázně Bělohrad – V sobotu se v zámeckém parku koná country festival Pod Hůrou. Mezi účinkujícími jsou seskupení Handl, Petr Rímský, Náhlá změna, Sekvoj, Grass Road, Mirek Ošanec a Stráníci, Neřež, do Bělohradu zavítá i Věra Martinová a kapela Trosky. Pořad uvádí od 14 hodin Mirek Ošanec. Kdo přijede moto nebo autoveteránem a vystaví jej, má vstup zdarma.

Náchodsko - Motorkáři pozvali odvážného kaskadéra

Broumov – Druhý ročník srazu motorkářů se uskuteční o víkendu v areálu letiště. Oficiální začátek je v sobotu v 10 hodin. Ve 13 hodin vyjedou účastníci srazu na vyjížďku, návrat je plánovaný kolem 14. hodiny, kdy vystoupí kaskadér Marek Matoušek – držitel světového rekordu v jízdě po předním kole. Adrenalinovým zpestřením bude zápas v boxu, připraveny jsou soutěže, ohňostroj a hudba, kde je hlavním hostem AC/DC revival.