VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na kulturní víkendové akce

Východní Čechy - Deník přináší přehled víkendových akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

9.11.2012
SDÍLEJ:

Ze závodů psích spřežení pod Zebínem.Foto: DENÍK/Iva Kovářová

Jičínsko - Psí spřežení změří své síly pod Zebínem

Jičín/Sedličky - V sobotu a v neděli je veřejnost zvána na desátý ročník závodů psích spřežení pod Zebínem, v sobotu se začíná závodit od 11 hodin, v neděli od 10 hodin.

Jičín - Již 11. benefiční představení chystá Apropo (Asociace pro postižené) na sobotu od 16 hodin v Masarykově divadle. Letošní téma je věnováno staročeským hrám a bájím. Vystoupí sportovci z Apropa a jejich přátelé, Martha a Tena Elefteriadu, Jakub Kazda, TJ Sokol Jičín, BSK TJ Jičín.Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek bude použit na provoz cvičného bytu, který slouží k nácviku soběstačnosti mladých lidí s těžkým postižením.

Libáň - Občanské sdružení Loutkové divadlo Martínek pořádá v kulturním domě 14. přehlídku loutkových divadel nazvanou Řezníčkova Libáň. Páteční představení je určeno pro 1. stupeň základních škol a pro děti z mateřinek od 10 hodin sehraje Divadlo Drak z Hradce Králové pohádku Hrnečku, vař! V sobotu od 15 hodin se děti můžou těšit na představení Souboru Bubeníček Praha Kocour v botách.

Svitavsko - Přijede svatý Martin na bílém koni

Svitavy - Svatomartinský lampiónový průvod začne na svitavském náměstí Míru v neděli v podvečer. Děti a rodiče počkají, zda svatý Martin přijede na bílém koni. Za doprovodu bubeníka, světlonošů a koní se poté vypraví do parku Jana Palacha. Návštěvníci se mohou těšit na divadlo a ohňovou show.

Polička - Zábavný podvečer pro celou rodinu Svatomartinský večer s broučky je na programu v neděli v podvečer. Broučci si rozsvítí svá světýlka a vydají se po cestě, na které je čekají zábavné hry a úkoly a třeba přijede i svatý Martin na bílém koni.

Jevíčko – Festival mládežnických dechových orchestrů „vypukne" v sále hotelu Morava ve dvě hodiny odpoledne. Představí se místní mažoretky, Malohanácká muzika, Holóbkova mozeka z Protivanova, Malohanačka z Velkých Opatovic a další. Lidé si budou moct prohlédnout výstavu hudebních nástrojů a notovin. Celým odpolednem provází krojovaná cimbálová muzika Majerán. 

Orlickoústecko - Malá scéna žije festivalem Nadotek

Ústí nad Orlicí - V Malé scéně v sobotu vyvrcholí festival dokumentárních filmů se sociální tematikou Nadotek. Sobotní promítání začne v 9 hodin, prezentovány budou i snímky hlavního hosta festivalu Rudolfa Adlera, v 15.30 se s filmařem uskuteční beseda. Festival ukončí v 17 hodin předávání cen a projekce vítězného filmu letošního dvanáctého ročníku.

Jablonné nad Orlicí - V sále kina začíná v sobotu od 15 hodin Orfilm Fest 2012, první ročník festivalu regionálních amatérských filmů. Přehlídka bude zahrnovat filmy o historii a současnosti regionu pod Orlickými horami. V odborné porotě usedne mj. i reportér TV Nova Petr Brzek a reportérka TV JOJ Jana Šťásková. Uskuteční se i kulturní program, vystoupí kavárenská kapela Docenti Davida Serbouska, promítat se budou historické filmy Vladimíra Venda.

Česká Třebová - Oblíbený lampionový průvod pořádá i Mateřské centrum Rosa v České Třebové. Svatomartinská akce se bude konat v parku Javorka v neděli od 16 hodin.

Chrudimsko - Přijďte si hrát s Michalem

Chrudim - Máte možnost navštívit představení s oblíbeným hercem Michalem Nesvadbou, který je dětem dobře známý především z pořadu České televize Kouzelná školka. Dětské pořady Michala Nesvadby si za dobu svého uvádění získaly velké množství nadšených diváků. Takže i tentokrát můžete čekat spoustu legrace, soutěží, písniček i originálních dárků z lepicí pásky. Přijďte si hrát s Michalem v neděli ve 14 hodin do chrudimského Divadla Karla Pippicha. Předprodej vstupenek je v Divadle Karla Pippicha a v městském Infocentru.

Zaječice - Na předvánoční jarmark jste zváni v sobotu od 9 do 16 hodin do zaječického kulturního domu.

Slatiňany - Na první turnaj v křížovém mariáši jednotlivců a dvojic jsou tuto sobotu zváni všichni příznivci oblíbené karetní hry do restaurace Na Středu. Začátek soutěže je v 9 hodin. Prezence účastníků v den konání turnaje bude od 8 do 8.45 hodin. Počet účastníků je omezen, ceny jsou pro každého.

Pardubicko - Při Popelce uvěříte, že dobro může zvítězit

Pardubice - Jedinečný muzikál na ledě Popelka odehraje svůj magický příběh v pardubické ČEZ Areně již tuto sobotu od 14 hodin. Na ledě se představí herci, zpěváci a krasobruslaři ze sedmi zemí světa. Diváci jistě ocení krásné kostýmy, velkolepou scénu a atmosféru. Nejen pro děti je připravena krasobruslařská show na ledě s příběhem, kde dobro vítězí nad zlem.

Pardubice - Finálové kolo soutěže pro ženy-babičky SENZAbabča se uskuteční v sobotu v Kulturním domě Dubina od 14 hodin. Diváci budou svědky pěti soutěžních disciplín, kde budou ženy-babičky dokazovat své schopnosti poradit a pomoci vnoučatům 21. století. Moderovat bude Petr Jančařík.

Pardubice - Pro příznivce čtyřnohých mazlíčků je připraven koncert v sobotu od 20 hodin v Divadle 29. Občanské sdružení Kočičí naděje pořádá již počtvrté benefiční Koncert (nejen) pro kočku. Přijďte podpořit své čtyřnohé miláčky. Výtěžek ze vstupného a prodeje předmětů poputuje na depozita, která se starají o opuštěná zvířata, léčí je a hledají pro ně nový domov.

Královéhradecko - Martin opět osedlá bílého koně a sveze všechny své jmenovce

Hradec Králové - Hradecká kulturní a vzdělávací společnost již posedmé připravila předvánoční jarmark lidových řemesel Martinské trhy. Do Hradce se v sobotu sjedou řemeslníci z celé republiky, aby ve všech prostorách Adalbertina a přilehlého parkoviště od 9 do 16 hodin předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel včetně vánočního zvykosloví. A výběr tu bude bohatý, neboť do této chvíle se přihlásila více než stovka prodejců z Čech a Moravy. Chybět nebudou vánoční ozdoby a dekorace či drobné i větší dárky z přírodních materiálů nebo výrobky lidové tvorby a řemesel s ukázkami jejich zhotovení. V neděli v 15.30 hodin přijede Martin na bílém koni pod Bílou věž. Od 15.45 do 16.45 hodin se mohou děti se jménem Martin či Martina svézt na bílém koni.

Hradec Králové - Od čtvrtka do neděle se v Aldisu uskuteční 17. ročník výstavy nábytku, interiérů a bytových doplňků Bytová show. Otevřena bude denně od devíti do 18. 30 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin. Zdarma budou otevřeny poradny bytových architektů, organizátoři připravili také tři přednášky . V pátek od 17 hodin „Obývací pokoj s myšlenkou" inspirace a návrhy pro zařízení a změnu, v sobotu ve 14 hodin „Knihovny se vrací" vývoj knihoven od minulosti do současnosti a rovněž v sobotu od 16 hodin „Nové barvy v Čechách" termobarvy a jejich použití, problémy s plísněmi.

Náchodsko - Metropolitní opera přijde až do Náchoda

Náchod - Další operní představení sezony 2012/2013 z Metropolitní opery v New Yorku uvede v sobotu v 18.45 hodin v přímém přenosu náchodské kino Vesmír. Na programu je opera Bouře od současného britského skladatele Thomase Adèse na motivy stejnojmenné Shakespearovy hry. Příběh o lásce a nenávisti, o mstě a odpuštění je nastudován v angličtině, v kině bude uváděn s anglickými a českými titulky.

Červený Kostelec - Slavnostní galavečer k 650. výročí založení města se uskuteční v sobotu od 19 hodin v Divadle J. K. Tyla. V programu se představí řada významných hostů, nebudou chybět koncerty ani vystoupení tanečních skupin.

Jaroměř - Základní umělecká škola zve veřejnost na další koncert festivalu Jazzoměř 2012, který se koná v sobotu 10. listopadu od 19 hodin v Městském divadle. Vystoupí na něm Big Band ZUŠ Trutnov, Big Band hraběte Šporka s kapelníkem Martinem Brunnerem. Na závěr koncertu přivítají diváci dvě ikony jazzové muziky kytaristu Jaroslava Šindlera s flétnistou Martinem Brunnerem.

Rychnovsko - Kde najdete poklad? V pátek večer v Rokytnici

Rokytnice v Orlických horách - Výprava za pokladem, kde se seznámíte s rokytnickými historickými postavami a s pověstmi o nich, nebo si prohlédnete rokytnické památky, které běžně míjíte, začíná v pátek od 16.15 hodin u kašny. Napínavou a lehce strašidelnou akci si užijí hlavně děti. Na dobrodružnou cestu by si s sebou měly vzít lampiony se svíčkou nebo jiné osvětlení.

Dobruška - Představení pro děti s Michalem Nesvadbou se koná v sobotu od 15 hodin ve Společenském centru v Kině 70. Michal bez ohledu na počasí i na roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové samby, tančit budou nejenom děti, ale i květiny. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci! Tak se přijďte pobavit.

Týniště nad Orlicí - Divadelním představením s názvem Nejstarší řemeslo pokračuje 45. ročník Týnišťského divadelního podzimu. V pátek od 19.30 hodin se v kulturním domě představí herci divadelního spolku Vicena z Ústí nad Orlicí. Příběh pěti stárnoucích prostitutek z newyorského Manhattanu se navzdory svému názvu dotýká citlivých sociálních témat a zabývá se problematikou smrti a smyslu lidské existence.

Trutnovsko - Devět bran i s Lenkou Dusilovou

Trutnov - O víkendu pokračuje Mezinárodní festival českoněmeckožidovské kultury Devět bran. V pátek od 19 hodin začíná v Koncertní síni B. Martinů koncert Clarinet Factory s hosty Alanem Vitoušem a Lenkou Dusilovou. V sobotu od 15 hodin mohou zájemci zavítat na filmové odpoledne do evangelické fary, kde uvidí snímek John Rabe ctihodný občan Třetí říše. Od 19 hodin je v Koncertní síni B. Martinů připraven koncert „Židovské variace" v podání Ulmannova kvarteta. Nedělní program nabídne od 17 hodin v evangelické faře filmové odpoledne s besedou k filmu Uchvácená Arménie. Od 19 hodin se v Koncertní síni B. Martinů koná koncert Dany Dubové s písněmi židovských autorů.

Vrchlabí - Divadelní klub nabídne v sobotu milovníkům adrenalinu od 17 hodin Festival zimních sportů. Diváci zhlédnou celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Autor: Redakce

9.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 22 000 Kč

Obsluha tkacích a pletacích strojů OPERÁTOR/KA AUTOMATICKÉHO BALÍCÍHO STROJE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOR/KA AUTOMATICKÉHO BALÍCÍHO STROJE, V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail: Katerina.taborska@cz.LRMed.com nebo volejte na tel. 493 762 151 nebo se dostavte osobně., Nabízíme: možnost dalšího vzdělávání, dovolená navíc, dotované stravování, stravenky, firemní akce a benefity, věrnostní odměny, příplatky za vícesměnný provoz nad zákonnou výši.. Pracoviště: Lohmann & rauscher, s.r.o.-závod nová paka, Legií, č.p. 265, 509 01 Nová Paka. Informace: Kateřina Táborská, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 14 900 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ČÍŠNÍK/SERVÍRKA - pracoviště Pařezská Lhota., V případě zájmu se dostavte osobně na výše uvedené adrese provozovny, nebo volejte v době od 8:00 do 19:00 hod. na tel.: 773 073 113 Fišer Pavel., Požadujeme praxi či vyučení v oboru, spolehlivost, pracovitost a příjemné vystupování, znalost cizího jazyka výhodou. , Nabízíme PP na dobu neurčitou., Vhodné i pro absolventy/ky.. Pracoviště: Lions - školící středisko nesuchyně, s.r.o. - parkhotel skalní město, 506 01 Jičín 1. Informace: Pavel Fišer, +420 773 073 113.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč

Obsluha strojů na úpravu vláken, dopřádání a navíjení příze a nití SOUKÁNÍ, SNOVÁNÍ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Čtyřsměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: SOUKÁNÍ, SNOVÁNÍ - Pracoviště Hořice., V případě zájmu zasílejte životopisy na e-mail: jan.vach@mileta.cz, s dotazy se obracejte na tel.: 493 654 463 Ing. Vach. , , Požadavky: výuční list v textilním oboru výhodou, Nabízíme PP, nástup ihned, dotované stravování, 5 týdnů dovolené, nečerpáte-li nemocenskou - odměna 1 000,- Kč/měsíc, zvýhodněný tarif na mobilní telefon, svoz zaměstnanců na víkendové směny. Vhodné i pro občany EU i cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Mileta a.s.- pracoviště, Husova, č.p. 734, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Jan Vach, +420 493 654 463.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 000 Kč

Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů OPERÁTOR/-KA AL OKEN, PRÁCE NA CNC. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOR/-KA AL OKEN, PRÁCE NA CNC, V případě zájmu se dostavte osobně na adresu Špálova 368, Sobotka nebo volejte na tel.: 727 289 094 nebo pište na e-mail okay@okayplast.cz, Požadujeme: znalost práce na CNC strojích, Mzda od 20 000,- + prémie., Zaměstnanecké výhody: stravování., Vhodné i pro občany EU.. Pracoviště: Okay plast spol. s r.o. - pracoviště sobotka, Špálova, č.p. 368, 507 43 Sobotka. Informace: Štěpán Bartko, +420 737 289 094.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jičín - Jaroměř
15

Jičín doma podlehl Jaroměři, velké jarní trápení pokračuje

Léto mělo v sobotu generálku. Padaly teplotní rekordy

Léto mělo v sobotu generálku. Padaly teplotní rekordy

Spadla z vrcholu do propasti. Nahoru se už nevrátí

Východní Čechy - Anketa Deníku: Co si sportovní osobnosti z východočeského regionu myslí o knižní zpovědi biatlonové hvězdy Gabriely Koukalové.

FOTO: Talent a radost z umění na Lomnickém hudebním jaru

Lomnice - Město Lomnice nad Popelkou ožilo již 24. ročníkem mezinárodního festivalu hudby, tance a zpěvu pro děti a mládež do 26ti let.

Jičín doma bojoval, přesto znovu těsně prohrál. Postupuje Karviná

Jičín - Házenkáři Jičína doma předvedli parádní výkon, když v druhém poločase dokázali smazat ztrátu sedmi branek.

V útrobách kina je ukrytý tubus

Jičín - Otevření zrekonstruovaného Biografu Český ráj se blíží. Návštěvníky by měl staronový kulturní stánek přivítat už koncem května.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT