Nabízíme vám krásné prožití sobotního dne, kola, kočárky a vozíčky jsou vítány. Spojení zajištěno vlakovou či autobusovou linkou.

Zvičina
Na vrchu Zvičiny se bude konat od 10 hodin akce Otevírání sezony na Zvičině. Po celé dopoledne se můžete těšit na soutěže nejen pro ty nejmenší, které bude zajišťovat DDM Jednička Dvůr Králové n/L, dále také na živou hudbu, nabídku informačních materiálů z Podkrkonoší, Hradecka a Královéhradeckého kraje, nabídku výrobků pod ochrannou značkou Podkrkonoší regionální produkt, projížďky na koni/poníkovi, ukázka dravých ptáků, občerstvení bude zajištěno Raisovou chatou. Promoakce je pořádána ve spolupráci s akcí Běh na Zvičinu. Přijde i dráček Zvičiňáček! Součástí programu je prezentace členů sdružení Podzvičinsko.
Program:
10.00⋌Zahájení
10.30 – 11.30⋌Koncert v kostele
– flétnový soubor Pifferaios
10.30 – 13.30⋌Soutěže nejen
pro ty nejmenší
14.00⋌Vyhlášení VI. ročníku
fotosoutěže. Symbolické odstartování turistické sezony 2014.

Hotel Pod Zvičinou
Autobusová doprava je připravena zdarma mezi mezi jednotlivými akcemi, díky té se případní návštěvníci budou moci přepravit do hotelu Pod Zvičinou. Zde na vás bude čekat od 11 hodin akce Festival regionálních produktů východních Čech. Návštěvníci se můžou těšit také na jarmark, tvořivé dílny, stříhání oveček atd. A pro všechny, kdo si chtějí hrát, je připraven Podzvičinský Quest neboli Hledačka, hra pro všechny generace. Dále: skákací hrad, trampolína, vnitřní dětské hřiště, mini farma domácích zvířátek.
Program:
11.00 – 18.00⋌Kulinární speciality Podkrkonoší i dalších oblastí východních Čech, jarmark výrobků s regionálními značkami, tvořivé dílny na výrobu keramických korálků, plstěné vlny a malování, stříhání oveček. Workshop – Jak uvařit tradiční místní jídla
12.00 ⋌Fénix
13.00⋌Zvířátka a loupežníci – Dřevěné divadlo Honzy Hrubce
14.00 ⋌Stříhání oveček
15.00 ⋌Fénix a Marwan Alsolaiman
16.00 ⋌Honza a drak – Dřevěné divadlo Honzy Hrubce
17.00⋌Filip Pýcha a hosté

Kuks
A dále je možné dojet až do barokního areálu Kuks, kde se koná akce Májové víno na Kuksu. Zde bude připravena pochůzková degustace s možností ochutnat vína z 12. ročníku výstavy vín vinařské oblasti Čechy, možnost prohlídky vinice Nad zámkem, degustace s odborným výkladem a propagační materiály z Podkrkonoší, Hradecka, Kuksu a Královéhradeckého kraje.
Program:
11.00 – 16.00⋌Pochůzková degustace u kaskádového schodiště v Kuksu
13.00⋌Slavnostní zahájení
vinařské sezony na Kuksu.