Soutěž se v neděli 27. dubna tak jako každoročně konala ve sportovní hale v Šalounově ulici a novinkou letošního ročníku je rozdělení soutěžících děvčat na třídy A a B s náčiním baton / hůlka / a pom-pom / třásně /.

Přes 630 děvčat soutěžilo ve skupinách, miniformacích a sóloformacích od nejmenších mini kadetek až po seniorky. V dopolední soutěži se nejvíce dařilo domácím hořickým mažoretkám, mažoretkám z Karviné a z Hradce Králové. V odpolední třídě „A" nejvíce zazářily mažoretky ze skupiny Michelle Karviná, Mona Náchod, Cheeky Cheerky Hradec Králové a TOM Krokodýl Ostrava.

Hořické mažoretky tak čekají náročné víkendy v květnu a červnu, protože soutěží dále v semifinálových a finálových kolech Mistrovství ČR. Přejeme, aby se veškeré úsilí vrátilo a děvčata tak jako v loni postoupila na Mistrovství světa, které se koná poslední víkend v srpnu.

Měsíc duben byl úspěšný také pro kroužek leteckých modelářů, který vede Jiří Rídl. V neděli 13. dubna se na letišti v Domoslavicích konal krajský přebor mládeže Královéhradeckého kraje. Vojta Veselý obsadil dvě první místa a jedno druhé a Michal Beneš skončil na nejméně oblíbeném 4. místě. Také tito chlapci se dostali do celostátního kola, které se bude konat v září.   DDM