Většina prohlídkových okruhů je věnována především dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. ocení i dospělí.

Novinkou letošní sezony jsou OBŘÍ SMARAGDOVÍ DRACI, kteří se do okruhu Zámecké pohádkové sklepení probourali z pěti pater starohradských podzemních katakomb. Kmotrem Obřích smaragdových draků – Skleplindy a Třpytiváka – se stali Leoš a Monika Marešovi s rodinou. V tomto prohlídkovém okruhu také uvidíte lesní a ledové království, rodinku starohradského obra, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

V dalším okruhu Hradní pohádková půda Vás čeká hradní půda plná krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií, kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Časostroj vás vezme zpátky do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni a čarodějnou prádelnu a mydlírnu. Součástí prohlídky je také lekce čarodějného létání na koštěti na hradním nádvoří.

Hradní a zámeckou částí vede prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I., kde uvidíte ojedinělou expozici u nás – kupecké krámky, koloniál a obchod s kávou, jak vypadaly v dobách našich prababiček. Dále pak barokní kuchyni, velkou loveckou chodbu, unikátní ložnici a pracovnu a c. k. hostinec,  kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Na zámku je novinkou Dračí královská komnata, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. se svojí ženou, dračí královnou Starostlindou. Uvidíte tu také spoustu dalších draků, dráčků, dračích princů a rytířů ze Starohradských pohádek čaroděje Archibalda I.

Na letošní sezónu je pro návštěvníky připraveno mnoho novinek a celá řada pohádkových a historických akcí. Celé léto je v duchu pohádek, středověku a templářů. Vstupné na prohlídkové okruhy i pro letošní rok zůstává stejné. Slevovou novinkou je Skřítek GRÁTISKA. Využijte zvýhodněné nabídky pro rodiny s dětmi, děti z mateřských a základních škol a táborů. Otevřeno je  celoročně, o letních prázdninách každý den, i v pondělí.  Informace na tel. 602 302 265. Celou nabídku, všechny připravované akce a mnoho dalšího najdete na www.starehrady.cz.