Více o akci si přečtetee také ZDE:

Velice děkuji za toto odpoledne, které nejen mně, ale určitě i dalším lidem dalo dost k tomu, aby se zajímali o dění kolem sebe a nebyli lhostejni k těm, kteří potřebují trochu více pozornosti od ostatních.

Chválím, určitě nejen za mě, Kamarády ze stacionáře z Jičína, kteří nám ukázali, jak umí pracovat s různými materiály, hlínou, ze které tvoří výrobky, kterých mám doma sama dost. Další jsem si přikoupila na této akci u vás v Jičíně. Mám i výzdobu od nich na Vánoce i Velikonoce. Jsou to šikulové, kteří vzbudili ve mně velký obdiv. Každý z nich dokáže něco v sobě vzbudit a přenese to do tvoření, které nadále dělá radost jiným. Ukazují nám svou odhodlanost a um. Nešetří úsměvy a jsou prostě úžasní.

Tím chci pochválit a smeknout před panem ředitelem stacionáře Jílkem, který umožnil těm, kteří navštevují Kamarády, být součástí nás a ukázal jim, jak si užít dne, postarat se o sebe, dokonce se i učí péci a vařit, což mě velice udivilo, jakým přístupem se kliečntům věnuji a předávají jim vše, co je pro ně v životě důležité a podstatné.

Určitě si zaslouží pochvalu i ti, kteří jsou s Kamarády přes den a věnují se jim po celou dobu jejich pobytu ve stacionáři. Jsou to pracovnice stacionáře, se kterými jsem si měla možnost promluvit a musím říci, že jsou to velice příjemná děvčata, která neztrácí humor a náladu.
Jsem moc ráda, že jsou mezi námi i ti, kterým není lhostejný život jinývh. Myslím tím ty, kteří nás potřebují.

A nejúžasnější na všem bylo a je, že jste si, pane starosto, jako město vzali pod křídla Kamarády z Jičína a umožnili jim se ukázat v tom nejlepším, co umí. Jste pro mnoho lidí inspirací.

Sleduji jejich aktivity i mimo Jičín. Fotografie z výletů, pobytů na horách i v zahraničí, návštěvy ZOO a jiné. Mají určitě úžasné zažitky nejen Kamarádi, ale i ti, kteří se účastní a trošku lituji, že nemohu být jejich součástí a nápomocna.

Pracuji pro mateřské centrum u nás, dále jezdím do Čestína, kousek od mého bydliště, pomáhat při Vánočním a Velikonočním tvoření a mohu říci, že Kamarádi jsou pro mě velikou inspirací ve tvoření pro návštěvníky.

Přeji překrásný den a děkuji za nádherně strávené odpoledne s mnoha překvapujícími věcmi… vystoupením Kamarádů, mažoretek, kouzelníka, klauna a dechové kapely.

Překvapila mě bohatá tombola a to znamená, že jsou lidé, kteří rádi přispějí na dobrou věc a nejsou lhostejni ke svému okolí.
Na zámeckou zahradu byl nádherný pohled se všemi účinkujícími, pořadateli a návštěvníky.

Vážím si všech, kteří se na tomto podíleli a těším se na další akci, na které bude dozajista mnohem více návštěvníků.
Již teď byla účast dosti velká.  S pozdravem   Pergrová Ilona, Zruč nad Sázavou