Zábavný program pro celou rodinu připravil na tento pátek Královédvorský pivovar Tambor u příležitosti 5. výročí svého vzniku.

„Chceme nabídnout občanům, aby významné výročí oslavili spolu s námi. Proto jsme připravili program pro celou rodinu," uvedl majitel pivovaru Nasik Kiriakovský.

Vystoupí pět skupin různých žánrů

V areálu pivovaru se tak mohou od 11 hodin těšit příchozí na řadu atrakcí. Bohatý bude hudební program. Postupně se představí pět skupin různých žánrů, Klapeto z Náchoda se staročeskými písničkami, místní country kapely Phobos a Wostruha, večer uzavřou rockoví Creedence revival Czech a Vaťák.

Zároveň se pivovar Tambor rozhodl představil spolky a organizace, s kterými spolupracuje. Jezdecký klub Zálesí představí parkurové skákání a své koně, sportovci z několika oddílů, které spolupracují s pivovarem Tambor, předvedou ukázky tréninku. „Patří mezi ně například druholigový volejbalový tým, který nese název našeho pivovaru ve svém jménu," doplnil Nasik Kiriakovský. Milovníky „vůně benzínu" určitě potěší výstava historických aut a motorek Veteran Car Clubu nebo Den otevřených dveří autosalonů Citroen a Subaru.

Novému pivu požehná farář

Přesně v poledne zazní zvony z kostela a královédvorský farář Jan Czekala požehná zcela novému pivu. „Jedná se o polotmavý speciál 11, který ponese jméno skladatele a textaře Jaroslava Jakoubka. Pokračujeme tak v tradici připomínání slavných rodáků města Dvora Králové," prozradil majitel Tambora.

Tím ale výčet připravených atrakcí nekončí. Děti se určitě vyřádí na trampolínách a skákacím hradu, nebude chybět občerstvení všeho druhu. A důležitá informace: vstup na akci je zdarma.

Co je v pivovaru přichystáno:

Hudební program:

12.00 – Klapeto
14.00 – Wostruha
15.30 – Phobos
17.30 – Creedence
19.00 – Vaťák

Další doprovodný program:

Výstava veteránů, parkur a koně JK Zálesí, ukázka tréninku hokejistů, volejbalistů, házené.

Bedřich Machek