James Cole, ikona rapové scény, má za posledních osm let na svém kontě sedm dlouhohrajících desek (Moby Dick, Halucinace ze třetího patra, Toxic Funk a mnoho dalších).

Figuroval mimo jiné i v duu Supercroo nebo Orikoule.

V posledních letech se však věnuje sólové dráze. Vyprofiloval se jako vůdčí osobnost, která nemá strach dělat nebezpečné a odvážné kroky, ať již vedou kamkoliv.

Sodoma Gomora

Sodoma Gomora je česká horrorcorová kapela, kterou tvoří rapeři Řezník a DeSade.

Uskupení společně vydalo pět alb (Bůh se utnul EP, Na konci tunelu je tma, Éra déra a další). De Sade i Řezník zároveň vydávají sólové desky.

Na české rapové scéně se naprosto vymykají. Určitě i proto se setkávají s takovým úspěchem. Na začátek roku 2016 plánují nové album, které se ponese v duchu jejich nového videoklipu Chcípni!.

Horrorcore kombinuje rap, metal, případně rock. V textech se interpreti věnují současným problémům (drogy, sex, vraždy, smrt nebo etnicko-politické záležitosti), které pomocí černého, morbidního humoru, ironie, ale i sprostých slov a tvrdého rapu ukazují v jiném světle.

„Výhodou horrorcoru je, že v něm neexistují žádné hranice, proto můžete říct cokoli natvrdo. Pokud to necenzuruje vláda nebo policie," sdělil Martin Pohl alias Řezník.

James Cole předvedl v Hradci Králové skvělou show. Zazněly všechny jeho známé hity, ale největší úspěch měly skladby z dob uskupení Supercroo. I jeho nová tvorba dostala jeho fanoušky do varu.

Nejvíce si užívali při vypalovačkách Peperi, Pikan nebo Egotrip. Celé vystoupení prokládal své hity improvizovaným rapem.

Jamese Cola vystřídal De Sade, který se představil songem Sadismus. K De Sadovi se brzy přidal rovněž Řezník.

Společně dodali svým fanouškům tu správnou dávku tvrdého rapu. Zahráli písně jako Linka důvěry, Pořád jenom hate, Opilá soulož, Insane Insane nebo Éra déra.

Falešná soulož

Řezník svým projevem kolegy naprosto zastínil. Během koncertu předváděl falešnou soulož i zmítání se pod elektrickým proudem…

Perličkou večera však bylo, když DeSade s Řezníkem požádali go-go tanečnici, aby se k nim připojila na pódiu.

Svůj koncert ukončili peckou Žižkovské bary, kde se k nim připojil James Cole. Fanoušci poté chodili za svými oblíbenci a děkovali jim za koncert. Po něm následovala autogramiáda, kdy se každý mohl fotit se svými miláčky.

Na většině snímků dominovala ženská prsa, která mají umělci ze svérázného dua Sodoma Gomora očividně velice rádi…   (mue)