VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novopačáci na výtvarném plenéru v Kutné Hoře

NOVÁ PAKA / KUTNÁ HORA - Do Kutné Hory jsme vyjeli ve středu v 7.35 hodin vlakem. Všichni měli od rána hlad, a tak jen co jsme přijeli a ubytovali se v turistické ubytovně plné roztomilých pavučin a suchých kůrek chleba, dostali jsme rozchod na oběd.

23.10.2007
SDÍLEJ:

Plenér v Kutné Hoře.Foto: Petra Kodešová

Zašli jsme na jídlo do místního restaurantu, kde si k nám přisedli dva muži (35), a jak se později ukázalo, byla to dvojčata kouzelníci a ještě k tomu novináři. Jeden z nich nám vzal z talíře americkou bramboru, snědl ji a druhý ji v zápětí vyplivl. Ukázali nám ještě mnoho kouzel a triků a slíbili, že nás dostanou do Kutnohorského deníku. Kouzelníci nás potkali, jak kreslíme v ulicích, ještě mnohokrát, a do novin jsme se opravdu dostali, a to v sobotu 13. října.


Druhý den jsme šli opět na oběd a cestou jsme potkali pět policistů. Nechali jsme se předejít a pak jsme je asi dva kilometry sledovali, protože jsme čekali, že nás zavedou do nějaké dobré levné restaurace, kde bychom si - zmrzlí po malování - dali něco teplého k obědu. To se však nestalo, zato jsme skončili před policejní stanicí. Policisté totiž šli už z oběda.

Malování

Hlavní náplní avšak nebylo jídlo, ale malování. Všichni jsme statečně s přimrzlými částmi těl seděli naproti nádherným kutnohorským památkám a malovali jsme kolem dotěrných skupin Japonců, Němců a Rusů, kteří nabízeli astronomické částky za naše obrazy. Často to bylo velmi nebezpečné. K jedné studentce, která malovala zrovna chrám svaté Barbory, přišel Rus, vzal jí černou tuš na malování a celou ji vypil. Také se polil a cenil zuby na fotící Japonce, kteří, jak jsme zjistili, si nenechají nic ujít. Ale i místní občané byli tak trochu zvědaví a chodili za námi s prosbami o portrét. Nicméně obdivovali i naše kresby kutnohorské architektury, venku kreslené tužkou, uhlem, tuší i pastelkami, které jsme pak až do večera dokončovali na ubytovně.


Každý večer jsme z prací, které během dne vznikly, udělali výstavu, diskutovali společně o nich a pak probírali s paní profesorkou zákony perspektivního zobrazování prostoru, často až do 23. hodiny.
Z památek, které jsme navštívili, nás nadchl chrám sv. Barbory a kostel sv. Jakuba, který je možné navštívit pouze ve středu v 18 hodin - během mše. Ve čtvrtek jsme také v Hrádku sestoupili do stříbrného dolu, kde jsme se 50 metrů pod zemí prodírali starými důlními štolami a zhlédli expozici o mincích a stříbrnictví v Kutné Hoře. Večer jsme se také pobavili na akci se svíčkami, ze kterých jsme stavěli světelnou cestu ke hřbitovnímu kostelu a za tmy jí procházeli. Škoda, že se v celé Kutné Hoře nedá najít v noci neosvětlené místo, i když noční nasvícení chrámu sv. Barbory je nádherné.

Vrchol

Vrcholem našeho plenéru byla exkurze v Sedlci v továrně Philips - Morris. Ne že bychom se šli podívat, jak se vyrábí cigarety, ale továrna sídlí v bývalém cisterciáckém klášteře, jehož dokonale restaurovaný refektář patří k unikátním památkám české barokní nástěnné malby. Interiér nás uchvátil, vstup byl zdarma a ještě jsme dostali nádhernou brožuru na křídovém papíře, ve které jsou malby vyfoceny. Pak jsme také navštívili kostnici a kreslili na místním hřbitově.


Díky Nikole Machové, která našla a na ubytovnu přinesla ze zbouraného domu břidlici, jsme páteční večer strávili společně - vytvářením rytin do břidlice.Ty jsme potom vystavili v sobotu dopoledne před jezuitskou kolejí i s obrázky. Výstava se těšila velkému zájmu turistů, a dokonce Alena Koňaříková jeden obrázek prodala.


Ve městě jsme strávili krásné 4 dny a myslím, že na tento plenér nikdo nezapomene. Nejen kvůli super zážitkům, krásnému prostředí, ale i výbornému kolektivu malířů pod vedením prof. Kateřiny Krausové.⋌

 

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Rozvoz dokumentů pro Jičín a okolí18 000 Kč

Přijmeme muže a ženy na rozvoz dokumentů a zapisování dat.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu20 000 Kč

Úředníci ve skladech Celní specialista/-ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: •SŠ, zaměření nejlépe ekonom.,, •praxe výhodou – praxe v logistice, skladu, nákup, odbyt, •znalost MS Office (Word, Excel, Outlook), aktivní znalost AJ podmínkou, ŘP sk. B, •komunikativnost, spolehlivost, pečlivost, Náplň práce: • Vedení, zpracování, odeslání Intrastatu, Ukončování tranzitu, Proclívání materiálu nakoupeného v režimech, •Komunikace s celními úřady, předávání výkazů a evidence dle vydaných rozhodnutí , •Kontrola platnosti certifikátů a rozhodnutí (ZJP, Tranzit, e-Dovoz, e-Vývoz, bankovní záruka…), •Vystavování prohlášení a vedení dodavatelských prohlášení, evidence, kontrola, Nabízíme:, •PP na dobu určitou, •Pružná pracovní doba, •zajímavou a zodpovědnou práci u mezinárodně orientované společnosti , •podporu personálního a odborného rozvoje zaměstnanců , •nástup možný ihned, • firemní benefity (5 dní dovolené nad zák.rámec, jazykové kurzy, pružná pracovní doba, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění, bonus za plnou docházku, stravenky, sleva na mobilní tarify pro soukr. účely), Motivační dopis a životopis v českém a anglickém jazyce zasílejte prosím nejlépe e-mailem na adresu sona.ruzanská@hydra-components.com. Více informací o společnosti naleznete na www.hydra-components.com, případně Vám je rádi podáme na tel.: 737 216 344. Pracoviště: Hydra a.s. - (816), Hradecká, č.p. 816, 506 01 Jičín 1. Informace: Soňa Ružanská, +420 737 216 344.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve20 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři vývojový pracovník. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: popis práce: vývoj výkonových kondenzátorů a kondenzátorů pro výkonovou elektroniku a jejich následné zavádění do sériové výroby, • práce na vývojových projektech , • zpracování výkresové dokumentace (Solidworks, AutoCad) , • práce s dokumenty (kusovníky, výkresy…), • spolupráce s laboratoří , , požadujeme: • SŠ vzdělání technického směru - elektro, • praxe v oblasti vývoje, ale možno i absolvent, • aktivní znalost NJ nebo AJ podmínkou , • zkoušky dle. Vyhl. 50/78 Sb. výhodou, • dobrá znalost práce v MS Office aplikacích , • schopnost týmové, ale i samostatné práce, komunikativnost, pečlivost, • ŘP sk. B, ochota občasných služebních cest , nabízíme, • stálé a perspektivní zaměstnání s možností profesního i osobního růstu, • zajímavou a zodpovědnou práci u české, mezinárodně orientované společnost., • místo výkonu práce – Jičín , • firemní benefity (5 dní dovolené nad zák.rámec, jazykové kurzy, pružná pracovní doba, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění, docházkovné), Motivační dopis a životopis v českém a cizím jazyce zasílejte prosím nejlépe e-mailem na adresu sona.ruzanská@hydra-components.com. Více informací o společnosti naleznete na www.hydra-components.com, případně Vám je rádi podáme na tel.: 737 216 344. Pracoviště: Hydra a.s. - pobočka jičín, Průmyslová, č.p. 1110, 506 01 Jičín 1. Informace: Soňa Ružanská, +420 737 216 344.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik23 800 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB - pracoviště Jičín., Životopisy zasílejte nejpozději do 31.3. 2018 na adresu: ludmila.vlckova@uskhk.eu , Do předmětu uveďte "technik PRS JC". Vybraní uchazeči budou pozváni k pohovoru., Požadujeme:, - vzdělání SPŠ stavební nebo VŠ obor dopravní stavby (i pro absolventy), - znalost stavebního zákona výhodou, orientace v ČSN, - řidičský průkaz sk. B, - znalost práce na PC (Microsoft Office: Word, Excel, Outlook), - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, Náplň práce:, Při přípravě staveb - Připravuje podklady pro investiční záměry. Zajišťuje přípravu staveb, zadání vypracování projektové dokumentace (průzkum, diagnostika a stavební dokumentace), její posouzení a schválení. Zajišťuje majetkovou přípravu staveb (příprava podkladů pro správní řízení, zjištění vlastníků nemovitostí a další podklady pro jednání o výkupech pozemků, příprava příslušných smluv. Zajištění povolení staveb dle stavebního a silničního zákona, projektových dokumentací, zpracování technických podkladů pro výběrová řízení objednatele. Vypracovává jednoduché rozpočty staveb., Při realizace staveb - Zajišťuje výkon technického dozoru staveb. Provádí kontrolu jakosti u zhotovitelů dle platných předpisů a odpovídá za převzetí prací a fakturaci stavby dle schválené PD. Zajišťuje užívání stavby dle stavebního zákona. Připravuje podklady pro zařazení stavby do majetku objednatele. Zajišťuje majetkové vypořádání dokončené stavby, kontroluje dodržování stavebního zákona a předpisů o dokumentaci staveb, účastní se posuzování, schvalování a uvádění do trvalého provozu staveb na spravované silniční síti. Zajišťuje potřebné podklady pro realizaci dotačních titulů. Sleduje stavbu v záruční době, v případě výskytu vad, zajišťuje jejich odstranění. , Nabízíme:, - dobré zázemí stabilní společnosti, pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, - stravenky v hodnotě 100,- Kč, - průměrná roční hrubá mzda 380.000,- Kč včetně odměn, základní mzdové ohodnocení 23.800,-Kč, - příspěvek na "penzijní připojištění nebo spoření" ve výši 1500,- Kč/měsíc, Termín nástupu:, - dohodou. Pracoviště: Údržba silnic královéhradeckého kraje a.s., oblast jičín [741], M. Koněva, č.p. 467, 506 01 Jičín 1. Informace: Ludmila Vlčková, +420 495 540 219;725 929 139.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Děti podpořily svého ředitele peticí

Gabriel Nagy u Krajského soudu v Hradci Králové.

Sauron, pán Temné věže, dostal 13 let za pokus o vraždu

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Krajští řidiči méně pijí, ale více bourají

Královéhradecko - Důsledkem alkoholu za volantem vyhasly v loňském roce na krajských silnicích dva lidské životy.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Zahraniční studenti na MOA v Jičíně

Jičín - V prvním únorovém týdnu se studenti prvního ročníku Masarykovy obchodní akademie v Jičíně aktivně zapojili do projektu Edison pořádaný studentskou organizací AIESEC.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT