Celý týden se vysíláním Českého rozhlasu Hradec Králové a Českého rozhlasu Pardubice prolíná téma krajských NEJ. Máte raději Pardubický perník nebo Hořické trubičky? Kam pojedete na výlet na zámek do Litomyšle nebo na Kuks? Poslouchejte ČRo Pardubice nebo ČRo Hradec Králové a zavolejte  nebo  napište, co je vaše NEJ ve východních Čechách.

U Hradubického špičkování jste mohli být i vy, pokud jste v pátek 12. června zavítali do Radiokavárny Českého rozhlasu Hradec Králové v Havlíčkově ulici. Mohli jste zde podpořit tým Perníkářů v zastoupení moderátorky Jitky Slezákové a Mechováků s Ladou Klokočníkovou.

Hned na úvod se v éteru pustili do opravdu ostrého souboje: kde se hraje lepší hokej? V Hradci nebo v Pardubicích? Pozvání hájit barvy hradeckého kraje přijal bývalý hradecký hokejista a sportovní komentátor Martin Hosták a za Pardubice pak Vladimír Martinec, trenér, bývalý hokejista a trojnásobný mistr světa.

Všichni společně se pak v neděli 14. června můžete setkat na avizovaném přátelském koncertě na Kunětické hoře. Jako první se na pódiu představí Zora Jandová se svým programem Ryba z Havaje, který je plný veselých písniček a povídání o nejrůznějších zvířatech. Následovat bude pěvecký sbor Bonifantes, pardubická skupina Marien a zpěvák Marcel Zmožek. Koncert vyvrcholí společným vystoupením Rozhlasového Bigbandu Gustava Broma s Jitkou Zelenkovou.