Odborná porota zhodnotila webové stránky 27 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže Biblioweb.

V kategorii knihoven v obcích do 10 tisíc obyvatel si vítězství odnesla Městská knihovna a informační centrum v Dolním Bousově za webové stránky pro děti a mládež s názvem Knižní doupě. Stránky si můžete prohlédnout na adrese www.kniznidoupe.dolnibousov.cz.

V kategorii knihoven v obcích nad 10 tisíc obyvatel byla nejúspěšnější Městská knihovna Litvínov. Ocenění za přístupnost webu pro zrakově postižené Blind Friendly Web získala Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Cenu veřejnosti na základě veřejného hlasování si odnesla Městská knihovna Znojmo.

Cílem soutěže je udržovat kvalitu webových stránek knihoven na dostatečné úrovni, případně ji dále zvyšovat a dosáhnout, aby knihovnické www stránky sloužily jejich návštěvníkům jako spolehlivý zdroj informací o knihovnách i jejich službách a přilákaly je do nich. Slavnostní předání cen Biblioweb 2013 se uskutečnilo 8. dubna na konferenci Internet ve státní správě, která se konala v kongresovém centru v Hradci Králové. Předání cen se zúčastnila vedoucí knihovny Dita Říhová a starosta města Dolní Bousov Miroslav Boček.

Městská knihovna se do soutěže přihlásila letos potřetí. Poprvé jsme však letos nepřihlásili webové stránky pro dospělé, ale stránky naší knihovny určené pro děti a mládež. Stránky oddělení pro dospělé skončily v předchozích dvou letech na druhém místě. V roce 2011 byla konkurence velmi silná, tenkrát se vybíralo mezi 61 knihovnami z celé republiky.

Z ocenění máme velkou radost a motivuje nás k dalšímu vylepšování webu. Věříme, že uživatelé na našich stránkách získají všechny důležité informace o dění v knihovně a k tomu i něco pro pobavení navíc. Další informace, včetně nascanovaného certifikátu a fotografií, naleznete na webových stránkách knihovny www.knihovna.dolnibousov.cz. Dita Říhová