Herci z Divadla DNO zažili podle Jelínka ve středu divoký den. "Hrát dvakrát za sebou je sice náročné, ale moč často to neděláme, většinou máme mezi představeními alespoň několik dní pauzu. Tady na Jičínsku se nám ale líbí, takže to bylo příjemné," doplnil herec. Sám přiznává, že ač pochází z Hradce, jeho kořeny sahají ke Staré Pace, takže se tam cítí jako doma.

Do Lodžie se na Lišku Bystroušku přišlo podívat několik desítek lidí. Zájem byl tak velký, že museli pořadatelé přidat židle. Většinou na představení zavítali rodiče s dětmi, pro které bylo loutkové, pohádkově laděné interaktivní představení udělané. I pro dospěláky se ale mezi písničkami a dětskými vtípky našly narážky, kterým se ti dříve narození mohli od srdce zasmát.

Známý příběh uvedl dětem herec David Smečka v přesvědčivém přestrojení za hudebního skladatele Leoše Janáčka. Právě brněnský hudebník totiž Lišku Bystroušku ze stránek knihy Rudolfa Těsnohlídka přivedl na divadelní prkna ve stejnojmenné opeře. Lišku si v představení zahrála Tereza Lexová, která děti okouzlila zpěvem, nevinným pohledem i liščími punčochami. Manželku revírníka pak působivě ztvárnila herečka Monika Jelínková.

DIvadlo si vystačilo s málem, všechny kulisy (kromě kláves) se vešly do jediného kufru. Herci předvedli kreativitu s deskami na výkresy a s vytištěnými loutkami nebo postavičkou lišky, v jejímž ocásku se skrývala kudla. U dětí měl ale největší úspěch krvežíznivý komár vyrobený s velké injekční stříkačky.

Pokud jste představení nestihli, nezoufejte. Divadlo DNO se do Lodžie určitě ještě vrátí, mezitím ale můžete děti vzít například na Pohádku na dvorku, kterou pořádá o Prodloužených víkendech KZMJ na dvorku K-klubu čp.2 v Jičíně. Do Valdštejnské lodžie pak můžete zavítat na některý z připravovaných koncertů.