VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novodobé náboženství – euforie nebo hrozba?

Zajímavý článek k zamyšlení z naší redakční pošty má za cíl upozornit na skryté sektářské praktiky některých vůdců. Lidé, kteří uvíznou v takové skupině nemají téměř šanci se bez následků vymanit.

27.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Ludmila Orvošová

Často jsou dlouhodobě léčeni s těžkými depresemi, nejsou schopni se začlenit do normálního života, a jelikož mají na organizaci silné pouto, protože jsou zaměstnáni a drženi v nějakém projektu, není lehké odejít. Více informací si dnes každý může vygooglit sám …

Neškodné ideje?

Poslední dobou má většina z nás obavy, co způsobí imigrační vlna uprchlíků v Evropě. Ale není větší hrozbou již zavedené náboženství kolem nás, které nám na první pohled přijde neškodné?

Jak nám ukazuje historie, nezdá se, že bychom se poučili. Nedávno jsme vzpomněli výročí mistra Jana Husa, který vystoupil proti zkorumpované tehdejší církvi. Jak dopadl, netřeba rozepisovat.

Tak jak je tomu dnes? Máme přehled a zájem zkoumat, co se děje v rouše beránkově a jaké pasti mají dnešní představitelé církví dnes?

Pokud si myslíte, že je konec desátkům, odpustkům a podobnému nebiblickému tahání peněz z vašich kapes, zbystřete a nedivte se. Nejedná se pouze o chamtivost katolické církve. Některé tradiční církve vás líbivými řečmi rády seznámí se svými „vizemi". Nabídnou vám příjemné zázemí, pohodu, dobrou atmosféru, kvalitní pohoštění a výtečnou kávu.

Pokud nejste moc oblíbení a nemáte mnoho přátel, život vám příliš nepřeje, rozpadá se vám rodina, jste ideální klient. Vybrat si můžete z různých zájmových kroužků, manželské semináře, kurzy o křesťanství Alfa. Jistě, co na tom, vždyť je potřeba pečovat o svou „duši" a najít pro ni vysvobození a spásu.

Spasitel skutečně přišel a dílo dokonal. Ježíš Kristus je ústřední postava celého křesťanství a každý z nás by měl přemýšlet, co se stalo na Golgotě. Bůh nikomu nestraní a není Bohem organizací, které místo duchovního zázemí připomínají spíše obchodní mafii, která vás ráda vmanipuluje do „svých" plánů – skrytě samozřejmě, tak aby se vám to líbilo.

Církevní restituce dávají jasný obraz o chamtivosti a lišácké vychytralosti některých skupin. Nová doba přichází i s novými pojmy. Nebojte, odpustky již dávat nebudete, ovšem aby vám Pán Bůh mohl žehnat, hodil by se nějaký sponzorský dar. Desátky také nejsou povinné, ale pokud náhle onemocníte, dojde vám z utrápených pohledů vašich bližních, že ta vaše víra a podpora „božího díla" moc slavná nebyla.

Reportáž o metodách tzv. hnutí víry

Nejen v pořadu Očima Josefa Klímy proběhla zajímavá reportáž o těchto metodách tzv. hnutí víry, které již od 90. let působí i u nás v tradičních církvích. Bratři Hus, Komenský, Chelčický aj. by se nestačili divit.

Dnešní charismatičtí, přátelští, milí kazatelé vás doslova uhranou svým vystupování, kultivovaností, šarmem. Když se dostanete „dál", jak s oblibou povzbuzují, čeká vás strhující záplava euforie, pocitu štěstí jako v pohádce.

Najednou máte spoustu přátel, cíle, lovíte sponzory a vaší touhou je mít čím dál víc, společná vize je zabrat a ovládnout celé město a každý, kdo nemá stejné myšlení jako vy, je chudák, který skončí v pekle (to vám do očí samozřejmě nikdo neřekne), proto musíte za každou cenu toho chudáka dostat alespoň na kávu, ostatní udělá program na míru.

Princip stejný jako za Husa, jen jiný kabátek a jiné pojmy. Husovi otevřelo oči Písmo, studoval a zjistil, že vše je jinak, dobře se mají jen ti nahoře a prostý lid je tahán za nos, jen pro rozmary a ambice vlků.

Co s tím? Nic, tak to prostě je, a bude hůř. Bůh nám dal svobodnou vůli a mozek. Jen na nás záleží, jestli Jeho Slovo vezmeme vážně a uplatníme Ho ve svém životě. Hledejte, proste, tlučte… Pokud bude vaše srdce upřímné, Bůh pokoje vám dá vše, co je potřeba pro záchranu a klid duše, obklopí vás bližními, kteří Boha milují namísto těch, kteří touží po obdivu, slávě a ovládání druhých.
Důležité je vaše rozhodnutí pro Pravdu – tedy pro Boha, nikoliv pro lidi.     Lubo Svoboda

Autor: Redakce

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klára Dostálová

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Volby 2017: Jedna z nejmenších obcí na Královéhradecku - Petrovičky mají pouze 36 voličů.
5

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Voličské peripetie. Neházejte lístky do kamen!

Nová Paka - Ve volebních okrscích v Nové Pace si členové a členky komisí volební účast pochvalují, obdobné ohlasy přicházejí také z Hořic.

Do stavské knihovny dorazila pětadevadesátiletá volička

Stav - Do miniaturní, leč útulné stavské knihovny přišla v sobotu po deváté hodině odvolit i nejstarší občanka obce, pětadevadesátiletá Růžena Glosová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení