Ten zde zavzpomínal mimo jiného i na své začátky a vznik jedné z jeho nejznámějších knih Dálkový výslech Václava Havla, který poprvé vyšel při příležitosti Havlových padesátých narozenin. Kniha byla přeložena do jednatřiceti světových jazyků a její překlady vychází dodnes. Za dílo získal Hvížďala v zahraničí řadu ocenění.

„Tenkrát jsem žil v exilu. Rozhovor nejdříve probíhal formou dopisování, ale vzhledem k tomu, že kniha měla vyjít k Havlovým padesátým narozeninám, brzy nám došlo, že to takto nepůjde," zavzpomínal zkušený novinář a ve svém poutavém vyprávění pokračoval. „Domluvili jsme se tedy, že mu koupím magnetofon a pošlu mu ho i se seznamem otázek, kterých bylo šedesát. Havel mi namluvil čtrnáct hodin záznamu. Na celé nahrávce byla asi nejzajímavější její atmosféra. Jednalo se o velmi kvalitní magnetofon, na kterém bylo slyšet úplně vše, například jak škrtá sirkou, jak pije, šoupe židlí," usmívá se esejista a dodává, že nahrávka byla velice osobitá i formou Havlových odpovědí.

„Po sepsání toho bylo zhruba tři sta stran. Havel to seškrtal na sto padesát a mě nějak došlo, že to je maximum, co tento žánr snese," zamýšlí se autor, který také prozradil, že se již brzy můžeme těšit na další jeho knihu. Vyjít by měla ještě v letošním roce.