Stránky na téma „Český ráj bez bariér" přináší svým uživatelům důležité informace o současném stavu turistické nabídky v regionu v oblasti stravování, ubytování, přístupu nejzajímavějších lokalit a atraktivit i veřejné dopravy, a to vše z pohledu osob se sníženou pohyblivostí.

Tipy na výlety
Najdete zde i tipy na výlety vhodné jak pro hendikepované osoby, tak pro seniory a rodiny s malými dětmi s kočárky. Informace, které stránky poskytují, usnadní této skupině návštěvníků putování po Českém ráji a pomohou jim lépe se orientovat v terénu.

Stránky věnované oblíbené Zlaté stezce Českého ráje vás seznámí s její historií a provedou vás po 118 km dlouhé trase (alternativně 133 km, včetně výletu do Prachovských skal). Během putování po Zlaté stezce zjistíte, jaké atraktivity, památky či další služby se po celé její délce a v okolí nacházejí a které můžete navštívit. Jsou zde pro vás připraveny i jednodenní pěší tipy na výlety, ale především několikadenní přechod celé Zlaté stezky, včetně alternativních výletů a okruhů.

Velkou změnou prošly i stránky věnované všem, kdo se rádi toulají po Českém ráji v doprovodu dětí. Stránky pod doménou www.ceskyrajdetem.cz nabízejí informace o turistické nabídce zaměřené na naše nejmenší turisty a obsahují i spoustu herních prvků, jakou jsou omalovánky nebo puzzle s českorájovou tematikou.

Věříme, že díky stránkám se podaří do Českého ráje přilákat další spokojené návštěvníky, naplno využít bohatou nabídku regionu a pomohou i těm, kteří mají pohybový hendikep, objevovat krásy zdejší přírody.   Lucie Rakoušová