Po obrazech malíře Bohuslava Tůmy zde bude prezentována tvorba Jiřího Salaby, Hany Janouškové a malíře a dřevořezbáře Vladimíra Janaty. Jiří Salaba se již představil v galerii Damara při jejím otevření začátkem prosince loňského roku. Z obrazů tohoto semilského akademického malíře je cítit Jiroutkova škola získaná při studiu na Akademii výtvarných umění v Praze.

Jeho obrazy znají z výstav nejen přátelé umění v Evropě, ale i v Japonsku a USA. Autorka dalších obrazů prezentovaných na čtvrté vernisáži, této mladé galerie Damara, absolventka Střední průmyslové umělecké školy v Turnově Hana Janoušková z Dolní Kalné se současně zabývá mimo restaurátorství i malováním. Rovněž již představila na první výstavě v galerii Damara několik svých roztomilých a líbivých obrázků vytvořených kombinovanou technikou.

Třetí protagonista Vladimír Janata je výtvarník, který od malování pomalu směřuje ke dřevořezbě. Svá díla často prezentuje na výstavách, ale jeho tvorba je zastoupena i v soukromých sbírkách v ČR, SRN, Belgii, Velké Británii, Holandsku a USA. Deset obrazů tvoří stálou výzdobu kulturního zařízení v Kundraticích. Galerie Damara, která se nachází v Krkonošské ulici v Nové Pace naproti prodejně Peugeot, je otevřena v úterý a čtvrtek od 16 do 18 hod. ⋌(po)