Lázně Bělohrad – Březen je měsícem čtenářů a při příležitosti této celostátní kampaně na podporu čtení nesmí v bělohradské knihovně chybět tradiční literární setkání – Literární čtvrtek aneb Nad knihami o knihách. Všechny milovníky knih zveme dnes 15. března od 16.30 do knihovny na příjemný literární podvečer nad kávou a knihou. Přijďte si popovídat o přečtených knihách a doporučit je dalším čtenářům. Všichni jste vítáni!

Hořice – Městská knihovna pořádá v přednáškové místnosti za knihovnou ve středu 16. března od 17 h. nejen pro děti podvečerní čtení z knížky Ivy Procházkové Středa nám chutná, během něhož vystoupí starosta Aleš Svoboda s místostarostou Ivanem Doležalem a kytarový kroužek při Domě dětí a mládeže Hořice.

Lomnice nad Popelkou – Městské muzeum a galerie pořádá přednášku s promítáním zpestřenou o hru na kytaru. Koná se ve středu 16. března od 17 hodin a přednášet bude Miroslav Jakeš, cestovatel a průvodce, první Čech, který na lyžích pokořil Severní pól. Vyprávět bude o polárních oblastech, historii, klimatických podmínkách a životě obyvatel. Zaměří se na flóru a faunu především Grónska a Špicberk s ukázkami polární výstroje. Vstupné 30 Kč, předprodej v pokladně muzea.

Libáň – Nevšední podvečer prožijeme ve čtvrtek 17. března, kdy se zaposloucháme do Shakespearových Sonetů v podání jednoho z nejvýznamnějších světových překladatelů toto anglického velikána – Martina Hilského. Akce se koná od 17 hodin v obřadní síni. Samozřejmostí je autogramiáda. Doporučujeme spěchat k paní Hlaváčkové do městské knihovny nebo si rezervovat vstupenky na tel. č. 724 772 104. Jednotné vstupné 70 Kč.

Ostroměř – Klub českých turistů pořádá ve čtvrtek 17. března besedu Co o Chile nevíme. Koná se na obecním úřadě od 17 hodin. Přednáší Petr Kareš.

Sobotka – Miloval rodný svůj kraj … Přednáška Jana Bílka ke 150. výročí narození významného rodáka, politika a podnikatele Jindřicha Gustava Maštálky se chystá v Knihovně Fráni Šrámka na pátek 18. března 18. hodin.

Pecka – Zveme vás v pátek 18. března do knihovny Kryštofa Haranta. Od 17.30 hodin začíná přednáška Jičínský pěší pluk č. 74 a jeho osudy od založení v roce 1860 až po válečný rok 1866. Od Petra Lazurka z Muzea přírody Český ráje se dozvíte se, čím si vojáci z této jednotky prošli ve válce 1866.
Přednáška je spojena s projekcí. Vstupné dobrovolné.