Libáň – Místní knihovně se podařilo dojednat náhradní termín Křesla pro hosta se spisovatelem Pavlem Kosatíkem. Uskuteční se dnes 3. března od 17.00 hodin v obřadní síni MěÚ v Libáni. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Jičín – Přijďte si dnes vyslechnout životní příběh Marty Kottové na téma Přežila jsem Terezín. V Knihovně Václava Čtvrtka je beseda na toto téma připravena od 10 hodin pro děti a od 15 hodin pro Klub aktivních seniorů.

Sobotka – Čína – s batohem nejen po Sečuánsku. Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda se s námi opět podělí o nevšední zážitky z cest. Pátek 4. března od 18 hodin v Městské knihovně Fráni Šrámka.

Jičín – Přednáška Zdenky Blechové na téma Osudový nebo duchovní partner? se chystá na pátek 4. března od 18 hodin v Alternativě Jičín na Valdštejnově náměstí. Kdy už přijde ten pravý? To je stálá otázka, kterou si pokládáme. Budeme si povídat o rozdílu mezi osudovým partnerem a duchovním partnerem a jak nahlížet na vztah, aby mohl přijít ten pravý. Cena 290 Kč, informace Zdenka Blechová, tel 603 847 278.
www.zdenkablechova.cz

Pecka – Římskokatolická farnost Pecka zve na besedu s P. Josefem Kordíkem v pátek 4. března od 18 hod. Jeho životním leitmotivem je Svoboda. V roce 1977 podepsal Chartu, v roce 1981 mu byl odebrán státní souhlas k výkonu kněžské služby, po roce 1989 působí jako vězeňský kaplan ve věznici ve Valdicích, vykonal pěší poutě do Santiaga de Compostela a do Říma. Je farářem v Železnici. Beseda bude provázena projekcí fotografií z cest. Vstupné dobrovolné!
www.farnostpecka.cz

Nová Paka – Vyprávění, promítání a beseda Mirka Svobody a Ivana Sehnala o letním putování po rumunském Banátu se chystá na pátek 4. března od 20 hodin v novopackém kině. Historie a současnost české komunity v Banátu, cestovatelské zážitky osmičlenné výpravy cyklistů z Paky a z Kalné po českých vesnicích v rumunském a srbském Banátu. Vstupné 65 Kč.

Pecka – V říši vůní. Základní seminář aromaterapie se chystá v Knihovně Kryštofa Haranta na pátek 4. března od 17.30 hodin . Vstupte s námi do světa vůní a získejte základní znalosti v oblasti aromaterapie. Během semináře si sestavíte domácí aroma lékárničku. Přednášející: Pavla Apostolaki. Vstupné dobrovolné.

Železnice – V kavárně Cafe Terasy Železnice se chystá na sobotu 5. března přednáška Japonsko a nejen její zahrady. Jirka Vohnout bude povídat a promítat o svém splněném snu. Začíná v 18 hodin a je spojena s ochutnávkou japonských specialit.