Pecka – Knihovna Kryštofa Haranta chystá na dnešek 4. listopadu přednášku s projekcí Velký Benátčan. Novopacký cyklista a alpinista Dan Polman překonal na silničním kole, horském kole a pěšky vzdálenost mezi Benátkami a alpským vrcholem Großvenediger (3674 m) více než 320 km dlouhou pouť s převýšením přes 6000 m v čase pod 17 hodin! Vstupné dobrovolné. Zahájení v 18 hodin.

Jičín – V Mateřském centru Kapička se chystá na čtvrtek 5. listopadu beseda na téma Homeopatie pro zdraví vašich dětí. Začátek je v 16 hodin, přednáší lékařka Mirka Menclová.

Jičín – Čtvrteční dopoledne 5. listopadu je v Knihovně Václava Čtvrtka věnováno Rozhovorům s planetami. Akce začíná v 10 hodin ve Free Time a jedná se o autorské čtení Václava Procházky, jednoho ze zakladatelů vědecké astronomické antropologie a archeoastronomie, o vztahu člověka a vesmíru, o meteoritech a další informace z oblasti astronomie, planetologie a geologie.

Jičín – Na odpoledne 5. listopadu pozval Klub aktivních seniorů AKSE do prostor Knihovny Václava Čtvrtka Václava Procházku. Od 15 h. bude přednášet na téma Přírodní (geologické) katastrofy byly, jsou a budou, co už o nich víme? Vstupné 20 Kč.