Jičín – Maňásek či loutka pomáhá při adaptaci na nové prostředí, při udržení pozornosti a je dobrým motivačním prvkem. Bývá prostředníkem mezi dospělými a dítětem. Dnes 21. října přichystalo Mateřské centrum Kapička ve svých prostorách prožitkový seminář Loutky a maňásci pro rozvoj dětí. Začíná v 16 hodin a je vhodné přinést si vlastního maňáska.

Jičín – Ve válečném období vznikla existenciálně orientovaná skupina Sedm v říjnu v čele s teoretikem Pavlem Kropáčkem. Jičínský depozitář skrývá díla tří umělců této skupiny: Arnošta Paderlíka, Františka Jiroudka a Josefa Lieslera, která budou představena na přednášce již tradičního cyklu Setkání před obrazem historičkou umění Lenkou Patkovou.
Setkání se uskuteční dnes od 17 hodin v Konferenčním salónku muzea.

Hořice – Srdečně vás zveme na besedu s Evou Francovou, kuchařkou ze Svatojánu. Eva není jen známou kuchařkou, je především pozoruhodnou osobností a může být mnohým z nás velkou inspirací v různých oblastech života. Akci pořádá Hořické gymnázium a uskuteční se v budově školy ve čtvrtek 22. října v 16 hodin. Vyprávět si budeme o bylinkách, květinách, stromech a samozřejmě o zdravém vaření. Vstupné dobrovolné.

Jičín – Cestovatelská beseda Pavly Bičíkové s promítáním velkoplošných fotografií a videí Laponsko na lyžích i pěšky, se koná ve čtvrtek 22. října v 19 hodin v Biografu Český ráj v Jičíně. Vstupné 80 Kč.