Jsou zásadní věci, bez kterých se člověk neobejde – nebude úspěšný, šťastně naplněný, nepocítí opravdovou blízkost a lásku druhého. Nejdůležitější z těchto věcí je emoční inteligence. Dříve mezi lidmi přirozená, v dnešní době vzácná. Co emoční inteligenci potlačuje a doslova ničí? Co naopak emoční inteligenci podporuje? Dá se vypěstovat v každém věku? Přednáška vám odpoví na tyto všechny otázky
a přidá i praktický návod na život s emoční inteligencí… Čtvrtek 25. června v 18 hodin v Alternativě Jičín na Valdštejnově náměstí č 6.

Hořice – Zveme vás na organizovanou přednášku o dobrovolnictví s podtitulem Nemusíš být hrdina, abys byl užitečný. Staň se dobrovolníkem! Proběhne ve středu 24. června od 10.00 hodin v Biografu Na Špici v Hořicích. Přednášku povedou odborníci z národního dobrovolnického centra HESTIA a sdružení dobrovolných aktivit INEX-SDA. Akci pořádá hořické sdružení Ecoinstitut za finanční podpory města Hořice. Cílová skupina jsou studenti středních škol na Hořicku. Vstup je volný.
Harmonogram přednášky:
10:00 ⋌Zahájení přednášky
10:05 – 10:45⋌ První blok přednášky HESTIA – Obecně o dobrovolnictví a programech v Čechách
10:45 – 11:00 ⋌HESTIA video „Normální je pomáhat"
(17 min)
Přestávka (15 minut)
11:15 – 11:55 ⋌ Druhý blok přednášky (INEX-SDA) – Honza Hurych „ Workcampy v ČR a v Zahraničí"
11:55 – 12:15 ⋌ INEX video (15 min) „Workcampy – fenomén mezinárodního dobrovolnictví"
12:30 ⋌Ukončení přednášky

Lomnice nad Popelkou – Městské muzeum a galerie pořádá přednášku Anežky Janátové …A pravda Boží vítězí … Duchovní vítězství Mistra Jana z Husi před 600 lety v Kostnici. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 25. června od 17 hodin, vstupné dobrovolné.