Jičín – Jak vést děti k opravdovým hodnotám. Jakým způsobem vychovávat dítě, aby se podporovaly jeho dobré vlastnosti. Na toto téma bude dnes 20. dubna v Knihovně Václava Čtvrtka od 18 hodin hovořit Pavel Kalpakcis.

Kopidlno – Výchova dětí z pohledu astrologie. Knihovna Kopidlno zve na cyklus přednášek Luna v horoskopu.
Podle postavení Luny v horoskopu vašich dětí budeme na tyto otázky hledat odpovědi. Přednáška se uskuteční v úterý 21. dubna od 17 hodin. Vstupné: 50 Kč.
Kontakt: 724 773 142. Kontakt na přednášející: 730 842 154.

Libáň – V cyklu Křeslo pro hosta je na čtvrtek 23. dubna připravena od 17 hodin v Obřadní místnosti na MěÚ Libáň beseda s očním chirurgem primářem Zdeňkem Mazalem na téma Cesta do nitra oka.

Jičín – Jičínská beseda připravila na duben další přednášku. V pátek 24. dubna od 18:00 hod. bude v Porotním sále jičínského zámku hostem Martin Krummholz.
V současné době je pokládán za našeho největšího odborníka na Suchardy. Název jeho přednášky je Život a dílo Stanislava Suchardy (1866 – 1916).

Libáň – Městská knihovna si vás dovoluje pozvat na cestopisné povídání s lékařem Vratislavem Čermákem Vietnamská odysea. Přednáška spojená s promítáním se uskuteční v pátek 24. dubna od 18 hodin v obřadní síni městského úřadu. Vstupné dobrovolné.

Libošovice – V Knihovně Antonína Bocha se uskuteční v sobotu 25. dubna v 16 hodin beseda s promítáním s archeologem Jiřím Waldhauserem.
Keltská zabíjačka a sonda do archeologie Libošovic.
Na kytaru zahraje Hanka Hrdinová.