Jičín – Knihovna Václava Čtvrtka vás zve ve středu 8. dubna od 18.00 hodin na přednášku Medicína severoamerických indiánů. léčivé rostliny. Přednáška lingvisty a farmakobotanika Petra Šimůnka. Vstupné 20 Kč.

Jičín – Na čtvrtek 9. dubna pro vás Knihovna Václava Čtvrtka připravila od 18.00 hodin autorské čtení Marka Šindelky a Michaely Keroušové. Mladí úspěšní autoři představí svou aktuální tvorbu. Vstupné 40 Kč.

Hořice – Městská knihovna Hořice a odbor KČT Hořice zvou posluchače na cestopisnou přednášku Na fichtlu do Maroka. Koná se ve čtvrtek 9. dubna od 18:30 hod. v přednáškové místnosti za knihovnou. Vyprávění tří nadšenců - Miroslava Stejskala, Dominika Vaňka a Petra Vaňka – kteří podnikli cestu ze Dvora Králové n. L. do Maroka na strojích Jawa 50/23.

Jičín – Baševi, o.p.s. pořádá ve středu 8. dubna od 18 hodin přednášku Terezie Dubinové Židé, křesťané, muslimové: Co se děje v dnešním světě? Akce se koná v Židovské 100.

Kopidlno – Opět zveme všechny, kterým není lhostejné vlastní tělo a nechtějí jen „zobat" prášky proti bolestem, na druhé setkání s chiropraktikem. Setkání se uskuteční v sobotu 11. dubna na základě spokojenosti účastníků setkání prvního. Tentokrát se ovšem sejdeme v Kopidlně v 9:00 hodin v Kulturním a vzdělávacím centru Kopidlno.
Při druhé besedě si za vstupné 90 Kč doplníte rady k pohybovému aparátu, aktivaci energie a dozvíte se i něco o stravě, abychom si neubližovali a podpořili svoji vitalitu.
Prodej vstupenek bude až na místě. Nezapomeňte si vzít papír a tužku na poznámky.
Odpoledne přejdeme do Víceúčelové sportovní haly Kopidlno, kde za poplatek 50 KČ opět proběhne od 13 hodin skupinové rehabilitační cvičení. Cvičení je určeno i pro seniory. S sebou potřebujete pohodlné oblečení a deku. Chiropraktická terapie bude probíhat pouze u přihlášených zájemců! Další informace na www.hala-kopidlno.cz

Jičín – V sobotu 11. dubna navštíví centrum Alternativa Jičín Mgr. Martin Ronge a bude přednášek na téma: ADHD – Hyperaktivita dětí a její vnitřní souvislosti. ADHD je poměrně dobře diagnostikovatelné, je o něm velmi mnoho informací. O jakou poruchu jde a zda existují způsoby řešení se dozvíte na přednášce zkušeného lékárníka.
Přihlásit se můžete předem na tel.: tel. 728 216 735, nebo mail martin.ronge@seznam.cz nebo na tel. 774 963 321, mail: info@alternativa-jicin.cz
Začínáme ve 14 hodin.
Vstupné 200 Kč na místě, místo můžete rezervovat předem platbou na účet.